09:37 | 29.05.15 | Նորություններ | 3239
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը Երեւանում մեկնարկած պատանի երաժիշտ-կատարողների «Նոր անուններ» միջազգային 5-րդ փառատոնի գլխավոր հովանավորն է:
«Նոր անուններ» փառատոնին մասնակցում են Հայաստանի, Ռուսաստանի, ԱՄՆ-ի, Գերմանիայի, Ճապոնիայի, Չինաստանի, Ավստրալիայի եւ Վրաստանի մինչեւ 18 տարեկան չորս տասնյակից ավելի շնորհալի երաժիշտներ:
«Փառատոնի անունը` «Նոր անուններ», արդեն իսկ խոսուն է. արվեստի ցանկացած ճյուղի կենսունակությունը պայմանավորված է սերնդափոխության ապահովմամբ, նոր անունների բացահայտմամբ, քաջալերմամբ եւ աջակցմամբ: Դասական երաժշտության աշխարհում առաջին քայլերն անելն իր դժվարություններն ունի նույնիսկ ամենաօժտված պատանիների համար: Անհրաժեշտ է հարթակ, որտեղ նրանք կկարողանան աշխարհին ներկայացնել իրենց տաղանդը եւ տարիների քրտնաջան աշխատանքի արդյունքը: Այս փառատոնը հենց այդպիսի հարթակներից է. այստեղ տարբեր երկրների բազմաթիվ պատանի երաժիշտներ մեծ բեմ դուրս գալու, միմյանց հետ շփվելու, նոր փորձ ձեռք բերելու, մասնագիտական հմտությունները հղկելու հնարավորություն են ստանում: ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը սիրով է աջակցում այս հրաշալի նախաձեռնության իրականացմանը»,-նշել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

09:37 | 29.05.15 | Новости | 4794
ВиваСелл-МТС выступил главным спонсором стартовавшего в Ереване 5-го международного фестиваля классической музыки «Новые имена», в котором участвуют юные музыканты-исполнители.
В пятом фестивале «Новые имена» участвуют более 4 десятков юных талантов в возрасте до 18 лет из Армении, России, США, Германии, Японии, Китая, Австралии и Грузии.
«Название фестиваля «Новые имена» говорит само за себя. Жизнеспособность любого направления искусства обусловлена сменой поколений, открытием новых имен, поощрением и поддержкой. В мире классической музыки нелегко делать первые шаги даже самым талантливым молодым людям. Необходима площадка, где они могли бы демонстрировать миру свой талант и плоды многолетнего упорного труда. Этот фестиваль является одной из подобных платформ: здесь юные музыканты из разных стран получают возможность выйти на большую сцену, общаться друг с другом. ВиваСелл-МТС с радостью поддерживает проведение этого замечательного проекта», - отметил гендиректор компании Ральф Йирикян.