14:14 | 18.05.15 | Նորություններ | 5913
Beeline-ը եւ Telcell ընկերությունը հայտարարում են Beeline վաճառքի եւ սպասարկման գրասենյակներում վճարումների ընդունման ունիվերսալ կետերի թվի քառակի ավելացման մասին:
Այս տաղավարներում Telcell-ի կողմից հատուկ վերապատրաստված աշխատակիցներն ընդունում են վճարումներ Telcell համակարգում հասանելի վճարովի ծառայությունների բոլոր տեսակների համար` կոմունալ, ավտոմեքենայի կայանման, բանկային վարկերի եւ միջազգային դրամական փոխանցումների:
Ընդհանուր առմամբ, Telcell տաղավարները գործում են Beeline վաճառքի եւ սպասարկման 21 գրասենյակում: Մայրաքաղաքում Telcell վճարումների ընդունման ունիվերսալ կետերը գործում են Beeline-ի գրեթե բոլոր խոշոր գրասենյակներում: Telcell ընկերության հետ համատեղ ծրագիրը մեկնարկել է նախորդ տարվա ապրիլին, երբ բացվեց վճարումների ընդունման 5 կետ:
«Telcell-ի հետ համատեղ ծրագրի մեկնարկը տրվել է մեր գրասենյակների հաճախորդների շրջանում իրականացված հարցումից հետո: Հարցվողների ճնշող մեծամասնությունը ցանկություն է հայտնել մեր գրասենյակներում վճարել ոչ միայն Beeline-ի ծառայությունների, այլ նաեւ մյուս կոմունալ ծառայությունների համար: Հաճախորդները նշում են, որ նման հնարավորությունն էապես կխնայեր նրանց ժամանակը: Ծրագրի մեկնարկից անցել է մեկ տարի, իսկ վճարումների ընդունման ունիվերսալ կետերի թվի քառակի աճը խոսում է այն մասին, որ դրանք հարմար են մեր բաժանորդների եւ գրասենյակների այցելուների համար եւ նշանակալիորեն կրճատում են հաճախորդների սպասարկման համար պահանջվող ժամանակը: Beeline-ը շարունակում է ամեն ինչ անել, որպեսզի հաճախորդների սպասարկումը մեզ մոտ լինի պարզ եւ հարմար»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը։
«Այժմ, Telcell մասնաճյուղերի ցանցով իրականացվող ծառայությունների ստանդարտ փաթեթից բացի հնարավոր է ստանալ եւ ուղարկել արագ դրամային փոխանցումներ Unistream համակարգով նաեւ հանգստյան օրերին: Մոտակա օրերին Beeline գրասենյակների այցելուների համար հասանելի կդառնան դրամային փոխանցումներ այլ տարածված համակարգերի միջոցով»,- ասել է Telcell ընկերության գլխավոր տնօրեն Արամ Ազատյանը:
Միայն Telcell մասնաճյուղերի ցանցի միջոցով Beeline գրասենյականերում օրական իրականացվում է 5000-ից ավելի վճարում տարբեր ծառայություններ մատուցողների օգտին:

14:14 | 18.05.15 | News | 6285
Beeline and Telcell announce that the number of universal payment points will be increased 4-fold at Beeline sales and service offices.
In these offices, associates specially trained by Telcell receive payments for all the available services - communal, parking, bank loans and international money transfers.
All in all, Telcell points are available in 21 Beeline sales and service offices. In the capital, Telcell universal points are operating in almost all the major Beeline offices. Jointly with Telcell, the program started last April when 5 payment points opened.
“The program with Telcell was launched after a survey among customers. The overwhelming majority of the surveyed said they would like to pay in our office not only for Beeline services but also other communal services. The customers note that the option would considerably save their time. A year has passed since the start of the program, and the 4-fold growth of numbers of the payments indicates that they are convenient for us and our customers and considerably reduce the time required for customer servicing. Beeline continues doing its best to make customer service simple and convenient”, said Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin.
“Now, besides the standard package of services provided through Telcell network, one can get and send money transfers through Unistream even on week ends. Within upcoming days, Beeline office visitors will be able to make money transfers through other common systems”, said TelCell CEO Aram Azatyan.