17:42 | 13.05.15 | Նորություններ | 3873
Ընկերությունում նշել են, որ հաշվետու ժամանակահատվածի արդյունքներով՝ Հայաստանում Beeline-ի բջջային կապի բաժանորդների թիվը գերազանցում է 790 հազ-ը, ինչը 13%-ով գերազանցում է 2014թ. 1-ին եռամսյակի նույն ցուցանիշը:
2015թ. 1-ին եռամսյակում բաժանորդների արտահոսքը կազմել է 9.6%, ինչը 1.4%-ով պակաս է 2014թ. 1-ին եռամսյակի նույն ցուցանիշից:
Beeline բջջային ինտերնետից օգտվող բաժանորդների թիվը 1 տարվա ընթացքում աճել է 4.5%-ով, իսկ յուրաքանչյուր բաժանորդի կողմից սպառվող տրաֆիկի միջին ծավալը միեւնույն ժամանակահատվածի համար աճել է 58%-ով:
«Տարվա սկիզբը Beeline-ի համար նշանավորվեց բջջային կապի բաժանորդների բազայի աճով, հաճախորդների արտահոսքի կրճատմամբ, բջջային ինտերնետի սպառման եւ այն օգտագործողների թվի աճով: Այս ամենը, ինչպես նաեւ երկրորդ եռամսյակն անընդմեջ հաճախորդների սպասարկման որակի ցուցանիշի (NPS) աճը, որը ցույց է տալիս մեր ծառայություններն երաշխավորելու հաճախորդների պատրաստակամությունը, խոսում է այն մասին, որ Beeline-ը զարգանում է Հայաստանում հեռահաղորդակցության բիզնեսի ժամանակակից միտումներին համընթաց: Ամփոփելով եռամսյակի արդյունքները` կարելի է ասել, որ Beeline-ը Հայաստանում ոչ միայն համապատասխանում է շուկայի զարգացման համաշխարհային միտումներին, այլ նաեւ բաժանորդներին առաջարկում է որակյալ, պարզ եւ հարմար ծառայություններ, որոնցից նրանք պատրաստ են օգտվել եւ երաշխավորել դրանք իրենց ծանոթներին եւ հարազատներին»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
Ֆիքսված կապի ծառայություններից ստացված ընդհանուր եկամուտը տարվա կտրվածքով նվազել է 11%-ով, ինչը ընկերությունը պայմանավորում է ծառայության նկատմամբ պահանջարկի նվազման գլոբալ միտումով:
2015թ. 1-ին եռամսյակում Beeline-ի կատարած կապիտալ ներդրումները կազմել են $2 մլն, ինչը կրկնակի գերազանցում է 2014թ. 1-ին եռամսյակի նույն ցուցանիշը:
«Beeline-ը 2-րդ եռամսյակն անընդմեջ նաեւ գրանցում է սպառողների նվիրվածության եւ հաճախորդների սպասարկման որակի ցուցանիշի աճ»,- նշել են ընկերությունում։

17:42 | 13.05.15 | Новости | 3872
Beeline завершил отчетный период с ростом абонентской базы в мобильном сегменте, увеличением выручки от услуг мобильного интернета и значительным сокращением оттока. Так, количество абонентов мобильной связи Beeline в Армении по итогам первого квартала 2015 года превысило 790 000, что на 13% больше аналогичного 1 квартала 2014 года. Отток в 1 квартале 2015 года составил 9,6%, что на 1,4% меньше, чем в 1 квартале 2014 года.
Количество пользователей мобильного интернета Beeline за год выросло на 4,5%, а средний объем трафика, потребляемого абонентом, за этот же период увеличился на 58%.
«Начало года ознаменовалась для Beeline ростом базы абонентов мобильной связи, уменьшением оттока клиентов в этом сегменте, увеличением потребления мобильного интернета и ростом числа его пользователей. Это, как и продолжающийся второй квартал рост индекса NPS, т.е. готовности клиентов рекомендовать наши услуги, говорит о том, что Beeline в Армении находится в тренде современного развития телекоммуникационного бизнеса, где наблюдается активный рост использования мобильных интернет услуг. Суммируя итоги квартала можно сказать, что Beeline в Армении не только отвечает мировым тенденциям развития рынка, но и предлагает абонентам качественные простые и удобные услуги, которыми они готовы пользоваться и рекомендовать их своим близким и знакомым», - отметил генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
Общая выручка от услуг фиксированной связи в годовом сопоставлении снизилась на 11%, что обуславливается глобальной тенденцией снижения спроса на услуги.
В первом квартале 2015 года капитальные инвестиции Beeline составили $2 млн., что вдвое превышает аналогичный показатель за 1 квартал 2014 года.
Отметим, что Beeline второй квартал подряд демонстрирует также значительный рост индекса приверженности потребителей товару или компании NPS (Net Promoter Score).