17:42 | 13.05.15 | Նորություններ | 3873
Ընկերությունում նշել են, որ հաշվետու ժամանակահատվածի արդյունքներով՝ Հայաստանում Beeline-ի բջջային կապի բաժանորդների թիվը գերազանցում է 790 հազ-ը, ինչը 13%-ով գերազանցում է 2014թ. 1-ին եռամսյակի նույն ցուցանիշը:
2015թ. 1-ին եռամսյակում բաժանորդների արտահոսքը կազմել է 9.6%, ինչը 1.4%-ով պակաս է 2014թ. 1-ին եռամսյակի նույն ցուցանիշից:
Beeline բջջային ինտերնետից օգտվող բաժանորդների թիվը 1 տարվա ընթացքում աճել է 4.5%-ով, իսկ յուրաքանչյուր բաժանորդի կողմից սպառվող տրաֆիկի միջին ծավալը միեւնույն ժամանակահատվածի համար աճել է 58%-ով:
«Տարվա սկիզբը Beeline-ի համար նշանավորվեց բջջային կապի բաժանորդների բազայի աճով, հաճախորդների արտահոսքի կրճատմամբ, բջջային ինտերնետի սպառման եւ այն օգտագործողների թվի աճով: Այս ամենը, ինչպես նաեւ երկրորդ եռամսյակն անընդմեջ հաճախորդների սպասարկման որակի ցուցանիշի (NPS) աճը, որը ցույց է տալիս մեր ծառայություններն երաշխավորելու հաճախորդների պատրաստակամությունը, խոսում է այն մասին, որ Beeline-ը զարգանում է Հայաստանում հեռահաղորդակցության բիզնեսի ժամանակակից միտումներին համընթաց: Ամփոփելով եռամսյակի արդյունքները` կարելի է ասել, որ Beeline-ը Հայաստանում ոչ միայն համապատասխանում է շուկայի զարգացման համաշխարհային միտումներին, այլ նաեւ բաժանորդներին առաջարկում է որակյալ, պարզ եւ հարմար ծառայություններ, որոնցից նրանք պատրաստ են օգտվել եւ երաշխավորել դրանք իրենց ծանոթներին եւ հարազատներին»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
Ֆիքսված կապի ծառայություններից ստացված ընդհանուր եկամուտը տարվա կտրվածքով նվազել է 11%-ով, ինչը ընկերությունը պայմանավորում է ծառայության նկատմամբ պահանջարկի նվազման գլոբալ միտումով:
2015թ. 1-ին եռամսյակում Beeline-ի կատարած կապիտալ ներդրումները կազմել են $2 մլն, ինչը կրկնակի գերազանցում է 2014թ. 1-ին եռամսյակի նույն ցուցանիշը:
«Beeline-ը 2-րդ եռամսյակն անընդմեջ նաեւ գրանցում է սպառողների նվիրվածության եւ հաճախորդների սպասարկման որակի ցուցանիշի աճ»,- նշել են ընկերությունում։

17:42 | 13.05.15 | News | 3764
The company noted that as of the accounting period, Beeline has more than 790 thousand mobile subscribers in Armenia which is by 13% more than the same index of 2014.
As of the first quarter of 2015, the churn rate made 9.6% which is by 1.4% less than the same index of 2014.
As of the year, the number of Beeline mobile subscribers grew by 4.5%, and traffic volume per each subscriber increased by 58% as of the same period.
“The beginning of the year was marked by growth of mobile subscribers, reduction of churn rate, increase in mobile internet consumption and number of users. The growth of NPS as well as all these indices suggest that Beeline is developing in line with the modern trends of
telecommunication business in Armenia. Summing up the results of the quarter, we can say that Beeline doesn’t only meet the world trends of market development but also offers quality, simple and convenient services to subscribers which they are ready to make use of and recommend to their family members and friends”, said Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin.
The overall profit of landline services reduced by 11% as of the year which resulted from the global trend in lowering of the demand for the service.
As of the first quarter of 2015, Beeline’s capital investments made USD2mln which is 2-fold more than the same index of 2014.
“It’s already the second consecutive quarter that Beeline has registered growth of index of consumer loyalty and customer service quality enhancement”, the company noted.