10:52 | 29.04.15 | Նորություններ | 4993
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը տեխնիկական աջակցություն է ցուցաբերել Ծաղկաձորում անցկացված Շախմատի աշխարհի թիմային առաջնությանը:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ում նշել են, որ ընկերության աջակցությամբ առաջնության ամբողջ ընթացքն առցանց ռեժիմով հասանելի է եղել շախմատի երկրպագուներին:
2015թ. Շախմատի աշխարհի տղամարդկանց թիմային առաջնության մասնակիցներն ու լրագրողները ապրիլի 18-29-ը ապահովված են եղել գերարագ ինտերնետ կապով: Առաջնության կազմակերպման նպատակով ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը Ծաղկաձորի Գոլդեն Փելիս Ռեզորթ հյուրանոցի խաղասրահի տարածքն ապահովել է ինտերնետ հասանելիությամբ, տրամադրել սերվեր, որի շնորհիվ գործել է www.wtcc2015.am կայքը:
«ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի տրամադրած լայնաշերտ ինտերնետ կապի առաջադեմ տեխնոլոգիաների եւ մինչեւ 1000 Մբիթ/վրկ արագությամբ ինտերնետի շնորհիվ, աշխարհի տարբեր անկյուններում գտնվող շախմատի սիրահարները հնարավորություն ունեցան մրցաշարը դիտել առցանց ռեժիմով: Գերարագ ինտերնետի շնորհիվ, հնարավորություն կար մրցաշարի մասին պատմող պատկերներն ու տեսանյութերը վերբեռնել եւ հասանելի դարձնել լայն հանրությանը: Շախմատի սիրահարները հնարավորություն ունեցան իրենց համար նախընտրելի վայրից հետեւել մրցաշարի ընթացքին, մարզիկների յուրաքանչյուր քայլին»,- ասված է հաղորդագրությունում:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի աշխատակիցները մրցաշարի անցկացման օրերին հետեւել են ցանցի աշխատանքին եւ անհրաժեշտության դեպքում` մասնակիցների եւ հյուրերի համար ապահովել տեխնիկական աջակցություն:

10:52 | 29.04.15 | News | 5059
Owing to the technical support of VivaCell-MTS, the championship has been broadcasted online for the connoisseurs of chess.
High-speed internet access has been provided for the players and representatives of mass-media at the Men’s Team Chess Championship held from April 18 to 29, 2015. To support the organization of this important championship in Tsaghkadzor, VivaCell-MTS has provided internet access in the area of the Golden Palace Tsaghkadzor Hotel, as well as given a high powered server for the operation of the www.wtcc2015.am website. The leading telecommunications operator of Armenia has also ensured the full technical support of the championship.
Owing to the cutting-edge technologies of broadband internet access with speed of up to 1000 Mbps provided by VivaCell-MTS, the chess loving public around the world had the opportunity to watch the championship online. Also, the high-speed internet allowed downloading the photos and videos of the championship and making them available to the wide audience. The connoisseurs of chess had the chance to follow the championship and every move of the players from the location most suitable for them.
Throughout the championship VivaCell-MTS employees ensured the faultless operation of the network as well as provided technical support to the participants and guests when needed.
To remind, the following federations have participated in the Men’s World Team Chess Championship: Armenia, Russia, Hungary, China, India, USA, Egypt, Ukraine, Cuba and Israel.