14:11 | 21.04.15 | Նորություններ | 5627
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը դասախոսություն է կարդացել Երեւանի Վ. Բրյուսովի անվան պետական լեզվահասարակագիտական hամալսարանում` «Բիզնես, որն ունի առաքելություն» ծրագրի շրջանակում:
Ռալֆ Յիրիկյանը ուսանողներին ներկայացրել է ընկերության բիզնեսի զարգացման հաջողակ ռազմավարության, բջջային ցանցի տեխնիկական զարգացման, մարքեթինգային ռազմավարության եւ ընկերության կորպորատիվ պատասխանատվության օրակարգին առնչվող թեմաները:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրենը ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի օրինակով փաստել է, թե որքան կարեւոր է երիտասարդ մասնագետների դերը ցանկացած կազմակերպության զարգացման եւ հաջողելու գործում:
«Մարդիկ ցանկացած կոմերցիոն կազմակերպության ամենամեծ հարստությունն են: Առանց որակյալ մասնագետների՝ անհնար է բջջային կապի որակյալ ծառայությունների մատուցումը: ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն իր գործառնական գործունեության առաջին իսկ օրվանից աշխատանքի է հրավիրել նորավարտ ուսանողների` նրանց հնարավորություն տալով սկսել կարիերան եւ ձեռք բերել անհրաժեշտ փորձը զրոյից` սկսելով աշխատանքը համաշխարհային տնտեսության ամենաարագ զարգացող ճյուղերից մեկի` հեռահաղորդակցության ոլորտում»,- ասել է Ռալֆ Յիրիկյանը:

14:11 | 21.04.15 | News | 5968
In the frames of the “Business with a Mission” project VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian has delivered a lecture in the Yerevan Brusov State University of Languages and Social Sciences.
Ralph Yirikian touched upon topics related to the agenda of elaborating a successful strategy for the development of the business and enhancing the technical capacity of the mobile network. Ralph Yirikian also spoke about the marketing strategy and the policy of corporate responsibility adopted by the Company.
Sharing the example of VivaCell-MTS the General Manager emphasized the role of young professionals in the success and growth of any company.
“Human resources are the biggest asset of any commercial organization. Providing high quality services would be impossible without qualified specialists. Since the first day of its operation VivaCell-MTS has been recruiting young graduates giving them an opportunity to start their career from scratch and acquire the necessary experience by working in the telecommunications sphere, one of the most rapidly developing spheres in the world economy,” Ralph Yirikian noted.