15:52 | 13.04.15 | Նորություններ | 4753
Beeline-ի աշխատակիցները մասնակցել են համաքաղաքային շաբաթօրյակին, տնկել ծառեր եւ աղբից մաքրել Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրի հարակից տարածքը:
«Beeline-ը մշտապես ակտիվորեն մասնակցել է շաբաթօրյակներին, բնապահպանական, կանաչ տարածքների եւ քաղաքային այգիների բարեկարգմանն ու մաքրմանն ուղղված միջոցառումներին: Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի նախօրյակին մեզանից յուրաքանչյուրը ձգտում է ունենալ իր ներդրումը. մեր աշխատակիցները զբաղվում են հուշահամալիրի հարակից տարածքի բարեկարգմամբ, իսկ ընկերության ղեկավարությունը բոլոր աշխատակիցներին տրամադրել է Հայոց ցեղասպանության հարյուրերորդ տարելիցին նվիրված միջոցառումների խորհրդանիշ հանդիսացող անմոռուկներ»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
Beeline-ը հիշեցնում է, որ ընկերությունը 2013թ. ճանաչվել է որպես ամենապատասխանատու բնապահպանական կազմակերպություն` «Կանաչ տնտեսություն եւ կանաչ աշխատատեղեր» մրցույթի շրջանակում: 2014 թ. Beeline-ը Հայաստանի գործատուների հանրապետական միության կողմից ճանաչվել է որպես էկոլոգիապես ամենապատասխանատու ընկերություն եւ ստացել հավաստագիր Հայաստանում «Կանաչ տնտեսության» խթանման, լավագույն փորձի, «կանաչ» ծրագրերի իրականացման եւ դրանց շարունակական աջակցման համար։

15:52 | 13.04.15 | Новости | 3968
Сотрудники Beeline приняли участие в общегородском субботнике, посадили деревья и провели уборочные работы на территории, прилегающей к мемориальному комплексу «Цицернакаберд».
«Beeline всегда принимает активное участие в субботниках и мероприятиях, направленных на охрану окружающей среды, благоустройство и уборку зеленых зон и городских парков.
В преддверии памятный даты 100-летия Геноцида армян каждый из нас также стремится внести свой вклад – сотрудники заняты благоустройством территории у мемориального комплекса, а руководство компании обеспечило всех сотрудников незабудками - символом мероприятий, приуроченных к 100-летней годовщине Геноцида»,- отметил генеральный директор Beeline в Армении Андрей Пятахин.
Отметим, что экологические инициативы Beeline были удостоены высокой оценки общества. В 2013 году Beeline был признан самой экологически ответственной компанией в рамках конкурса «Зеленая экономика и зеленые рабочие места», который проводится Министерством охраны окружающей среды РА, Министерством труда и социальных вопросов РА, Союзом профсоюзов и Союзом работодателей Армении. В 2014 году Beeline был признан самой экологически ответственной компанией Союзом работодателей Армении и был награжден сертификатом за лучший опыт в содействии «зеленой экономике» и за реализацию «зеленых» программ.