15:52 | 13.04.15 | Նորություններ | 4753
Beeline-ի աշխատակիցները մասնակցել են համաքաղաքային շաբաթօրյակին, տնկել ծառեր եւ աղբից մաքրել Ծիծեռնակաբերդի հուշահամալիրի հարակից տարածքը:
«Beeline-ը մշտապես ակտիվորեն մասնակցել է շաբաթօրյակներին, բնապահպանական, կանաչ տարածքների եւ քաղաքային այգիների բարեկարգմանն ու մաքրմանն ուղղված միջոցառումներին: Հայոց ցեղասպանության 100-րդ տարելիցի նախօրյակին մեզանից յուրաքանչյուրը ձգտում է ունենալ իր ներդրումը. մեր աշխատակիցները զբաղվում են հուշահամալիրի հարակից տարածքի բարեկարգմամբ, իսկ ընկերության ղեկավարությունը բոլոր աշխատակիցներին տրամադրել է Հայոց ցեղասպանության հարյուրերորդ տարելիցին նվիրված միջոցառումների խորհրդանիշ հանդիսացող անմոռուկներ»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
Beeline-ը հիշեցնում է, որ ընկերությունը 2013թ. ճանաչվել է որպես ամենապատասխանատու բնապահպանական կազմակերպություն` «Կանաչ տնտեսություն եւ կանաչ աշխատատեղեր» մրցույթի շրջանակում: 2014 թ. Beeline-ը Հայաստանի գործատուների հանրապետական միության կողմից ճանաչվել է որպես էկոլոգիապես ամենապատասխանատու ընկերություն եւ ստացել հավաստագիր Հայաստանում «Կանաչ տնտեսության» խթանման, լավագույն փորձի, «կանաչ» ծրագրերի իրականացման եւ դրանց շարունակական աջակցման համար։

15:52 | 13.04.15 | News | 3871
Beeline associates took part in citywide community work day, planted trees and cleaned Tsitsernakaberd area of garbage.
“Beeline has always actively taken part in community work days and environmental events. Ahead of the Armenian Genocide Centennial, each of us strives to make his contribution: our associates are engaged in improving the area adjacent to the Memorial and the company’s leadership provided the symbol of the Centennial events, forget-me-nots, to the associates”, said Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin.
Beeline recalls that the company has been recognized the Best Environmentally Friendly Organization in 2013 within “Green Economy and Green Workplaces” contest. In 2014, Beeline was recognized by the Union of Armenian Employers as the environmentally responsible company and got a certificate for boosting ‘’green economy” and the best practice, implementation of “green” projects and ongoing support to them.