15:25 | 25.03.15 | Նորություններ | 4412
Beeline-ը, Բրիտանական խորհուրդը եւ Երեւանում Բրիտանական դեսպանատունն ամփոփել են Բրիտանական ֆիլմերի 13-րդ փառատոնը` ներկայացնելով փառատոնի արդյունքներն ու հայտարարված երեք մրցույթների հաղթողներին:
Փառատոնի շրջանակում Beeline–ի հետ համատեղ հայտարարվել էր փառատոնային ֆիլմերի այլընտրանքային պաստառների, «Սիրո լավագույն հաղորդագրություն» եւ «Սիրո ուժը» լուսանկարների մրցույթները:
Փառատոնային ֆիլմերի այլընտրանքային պաստառների մրցույթին ներկայացվել էր  23 աշխատանք: Երեք հաղթող աշխատանքներն ընտրել էր  բրիտանական կինոյի փորձագետ Քրիստին Բարդսլին (ՄԹ): Հաղթող են ճանաչվել Հրաչյա Հակոբյանի («Նմանակման խաղ»), Սրբուհի Աչոյանի («Անտեսանելի կինը») եւ Զինա Գրիգորյանի («Վիրունգա») աշխատանքները:
«Սիրո լավագույն հաղորդագրություն» մրցույթը հայտարարվել էր Beeline-ի կողմից: Ներկայացվել էր 126 հաղորդագրություն: Քվեարկության արդյունքում հաղթող են ճանաչվել առավելագույն քվե հավաքած մասնակիցներ Հայկ Մարգարյանը, Սամվել Վարդանյանը, Աննա Անդրեասյանը եւ Լուսինե Մեհրաբյանը, որոնք Beeline-ի կողմից պարգեւատրվել են Beeline Smart հեռախոսներով, իսկ Բրիտանական խոհուրդը Սուսաննա Հարությունյանին, Անի Ամիրխանյանին եւ Լեւոն Եսայանին տրամադրել է խրախուսական մրցանակներ:
«Սիրո ուժը» լուսանկարների մրցույթին ներկայացվել էր 106 հեղինակային լուսանկար: Հաշվի առնելով գաղափարի յուրահատկությունը եւ լուսանկարի մասնագիտական կատարումը` մրցույթում հաղթող է ճանաչվել երեք մասնակից`Մերի Բայաթյանը, Քրիստինա Դանիելյանը եւ Ռաֆայել Մելիք-Իսրայելյանը: Հաղթողներին ընտրել է լուսանկարիչ Կարեն Միրզոյանը: Իսկ Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրենի մրցանակին է արժանացել Տաթեւիկ Զադոյանը, որը պարգեւատրվել է Beeline Smart հեռախոսով։
«Նախ եւ առաջ թույլ տվեք շնորհակալություն հայտնել փառատոնի կազմակերպիչներին՝ Բրիտանական խորհրդին եւ Երեւանում Բրիտանական դեսպանատանը, որոնց հետ մենք արդեն համագործակցում ենք բավականին երկար ժամանակ՝ դարձնելով մարդկանց կյանքն էլ ավելի լավը։ Beeline-ի անունից շնորհավորում եմ մրցույթների հաղթողներին, ովքեր իրենց աշխատանքներով մեկ անգամ եւս ապացուցեցին, որ ունենք բանիմաց եւ շնորհալի երիտասարդներ, եւ որ համատեղ ջանքերի եւ մեր աջակցության շնորհիվ մենք կկարողանանք օգնել նրանց հասնել նորանոր բարձունքների»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
Բրիտանական ֆիլմերի 13-րդ փառատոնը Երեւանում մեկնարկել էր փետրվարի 14-ին, իսկ մարզերում՝ մարտի 5-ին, որի ընթացքում ներկայացվել է 7 գեղարվեստական եւ 1 վավերագրական ֆիլմ: Ավելի քան 8000 հանդիսատես հնարավորություն է ունեցել մասնակցելու ցուցադրություններին:

15:25 | 25.03.15 | News | 5593
Beeline, The British Council and British Embassy in Yerevan have summed up 13th British Film Festival presenting the results and the winners of the three contests.
Alternative posters for the festival films, “Best Love Message” and “Power of Love” contests were announced within the framework of the festival, along with Beeline.
23 works were submitted to the contest of alternative posters for the festival movies. British film expert Christine Bardsley (UK) selected the three winning posters. Hrachya Hakobyan’s poster for “Imitation Game,” Srbuhi Achoyan’s poster for “The Invisible Woman” and Zina Grigoryan’s poster for “Virunga” were named winners.
“Best Love Message” contest was announced by Beeline. 126 messages were posted. Participants with the most number of votes – Hayk Margaryan, Samvel Vardanyan, Anna Andreasyan and Lusine Mehrabyan – were named winners and received Beeline Smart phones. Susanna Harutyunyan, Ani Amirkhanyan and Levon Yesayan received encouraging prizes from the British Council.
106 photos were submitted to “Power of Love” photo contest. Three participants were named winners considering the uniqueness of the idea and the professional fulfillment – Mary Bayatyan, Christina Danielyan and Rafael Melik-Israyelyan. The winners were selected by Karen Mirzoyan. Tatevik Zadoyan received the prize of Beeline Armenia CEO and was awarded a Beeline Smart phone.
“First of all, let me thank the organizers of the festival – the British Council and British Embassy in Yerevan – with which we have long been cooperating changing the life of people for the better. I congratulate the contest winners on behalf of Beeline – their works proved once again that we have talented and accomplished youth and that our joint efforts and support will help them conquer new heights,” said Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin.
13th British Film Festival started on February 14 in Yerevan and on March 5 – in regions. 7 feature movies and a documentary were screened. Over 8000 people had a chance to attend the screenings.