15:49 | 10.03.15 | Նորություններ | 5641
Beeline-ի տեխնիկական բլոկի ցանցերի շահագործման տնօրինության Երեւանի տարածքային կենտրոնն արժանացել է 2 պատվոգրի` 2014թ. քաղաքացիական պաշտպանությանն ուղղված ակտիվ աշխատանքների համար:
ՀՀ տարածքային կառավարման եւ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը կենտրոնին պարգեւատրել է պատվոգրով` Երեւան քաղաքում ուսումնական վարժություններին եւ վարժանքներին ակտիվ մասնակցություն ցուցաբերելու, արտակարգ իրավիճակների կանխման եւ հնարավոր հետեւանքների նվազեցման, արագ եւ օպերատիվ արձագանքման, ինչպես նաեւ ՀՀ տարածքային կառավարման եւ արտակարգ իրավիճակների նախարարության հետ սերտորեն համագործակցելու համար:
Կենտրոնը Երեւանի քաղաքապետարանի կողմից նույնպես պարգեւատրվել է պատվոգրով` բնակչության պաշտպանության բնագավառում ակտիվ գործունեության, արտակարգ իրավիճակների կանխարգելման, հնարավոր հետեւանքների նվազեցման եւ արագ արձագանքման, ինչպես նաեւ քաղաքացիական պաշտպանության միջոցառումները պատշաճ մակարդակով կազմակերպելու եւ իրականացելու համար:
«Որպես հեռահաղորդակցության առաջատար օպերատոր` Beeline-ը կարեւորում է քաղաքացիական պաշտպանությանն ուղղված միջոցառումների անցկացումը բնակչության իրազեկման եւ արտակարգ իրավիճակների կանխարգելման գործում: Իմ խորին շնորհակալությունն եմ հայտնում Երեւանի քաղաքապետարանին եւ ՀՀ տարածքային կառավարման եւ արտակարգ իրավիճակների նախարարությանը` ցուցաբերած վստահության եւ բարձր գնահատականի համար: Beeline-ը կշարունակի ակտիվ մասնակցություն ցուցաբերել քաղաքացիական պաշտպանությանն ուղղված միջոցառումներին, որոնք ավելի ապահով կենսապայմաններ կստեղծեն Երեւանի եւ մարզերի բնակիչների համար` դարձնելով նրանց կյանքն ավելի լավը»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
Երեւան քաղաքի քաղաքացիական պաշտպանության կապի եւ ազդարարման ծառայությունը ստեղծվել է 2010թ.՝ քաղաքացիական պաշտպանության միջոցառումների իրականացումն ապահովելու նպատակով: Ծառայության առջեւ դրված քաղաքացիական պաշտպանության խնդիրների իրականացման համար պահանջվող ուժերն ու միջոցները ստեղծվում են Beeline-ի տեխնիկական բլոկի ցանցերի շահագործման տնօրինության Երեւանի տարածքային կենտրոնի ստորաբաժանումների բազայի հիման վրա։

15:49 | 10.03.15 | Новости | 4743
Ереванский региональный центр дирекции Beeline по эксплуатации сетей технического блока удостоился двух грамот за активную деятельность, направленной на гражданскую защиту.
Министерство территориального управления и чрезвычайных ситуаций наградило центр грамотами за активное участие в учебных тренировках и учениях, предотвращение чрезвычайных ситуаций и сокращение возможных последствий, оперативное реагирование, а также за тесное сотрудничество с Министерством.
Центр был награжден также со стороны мэрии Еревана за активную деятельность по защите населения, предотвращение чрезвычайных ситуаций и сокращение возможных последствий, оперативное реагирование, а также за организацию мероприятий по гражданской обороне на достойном уровне.
«Как лидирующий телекоммуникационный оператор Beeline придает значимость проведению мероприятий по гражданской защите, а также в деле информирования граждан и предотвращения чрезвычайных ситуаций. Я выражаю глубокую благодарность мэрии Еревана и Министерству территориального управления и чрезвычайных ситуаций за проявленное доверия и высокую оценку. Beeline продолжит активно участвовать в мероприятиях, направленных на защиту граждан, которые обеспечат более безопасные условия жизни для жителей Еревана и регионов, изменив их жизнь к лучшему»,- сказал гендиректор Beeline в Армении Андрей Пятахин.