15:49 | 10.03.15 | Նորություններ | 5641
Beeline-ի տեխնիկական բլոկի ցանցերի շահագործման տնօրինության Երեւանի տարածքային կենտրոնն արժանացել է 2 պատվոգրի` 2014թ. քաղաքացիական պաշտպանությանն ուղղված ակտիվ աշխատանքների համար:
ՀՀ տարածքային կառավարման եւ արտակարգ իրավիճակների նախարարությունը կենտրոնին պարգեւատրել է պատվոգրով` Երեւան քաղաքում ուսումնական վարժություններին եւ վարժանքներին ակտիվ մասնակցություն ցուցաբերելու, արտակարգ իրավիճակների կանխման եւ հնարավոր հետեւանքների նվազեցման, արագ եւ օպերատիվ արձագանքման, ինչպես նաեւ ՀՀ տարածքային կառավարման եւ արտակարգ իրավիճակների նախարարության հետ սերտորեն համագործակցելու համար:
Կենտրոնը Երեւանի քաղաքապետարանի կողմից նույնպես պարգեւատրվել է պատվոգրով` բնակչության պաշտպանության բնագավառում ակտիվ գործունեության, արտակարգ իրավիճակների կանխարգելման, հնարավոր հետեւանքների նվազեցման եւ արագ արձագանքման, ինչպես նաեւ քաղաքացիական պաշտպանության միջոցառումները պատշաճ մակարդակով կազմակերպելու եւ իրականացելու համար:
«Որպես հեռահաղորդակցության առաջատար օպերատոր` Beeline-ը կարեւորում է քաղաքացիական պաշտպանությանն ուղղված միջոցառումների անցկացումը բնակչության իրազեկման եւ արտակարգ իրավիճակների կանխարգելման գործում: Իմ խորին շնորհակալությունն եմ հայտնում Երեւանի քաղաքապետարանին եւ ՀՀ տարածքային կառավարման եւ արտակարգ իրավիճակների նախարարությանը` ցուցաբերած վստահության եւ բարձր գնահատականի համար: Beeline-ը կշարունակի ակտիվ մասնակցություն ցուցաբերել քաղաքացիական պաշտպանությանն ուղղված միջոցառումներին, որոնք ավելի ապահով կենսապայմաններ կստեղծեն Երեւանի եւ մարզերի բնակիչների համար` դարձնելով նրանց կյանքն ավելի լավը»,- ասել է Հայաստանում Beeline-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
Երեւան քաղաքի քաղաքացիական պաշտպանության կապի եւ ազդարարման ծառայությունը ստեղծվել է 2010թ.՝ քաղաքացիական պաշտպանության միջոցառումների իրականացումն ապահովելու նպատակով: Ծառայության առջեւ դրված քաղաքացիական պաշտպանության խնդիրների իրականացման համար պահանջվող ուժերն ու միջոցները ստեղծվում են Beeline-ի տեխնիկական բլոկի ցանցերի շահագործման տնօրինության Երեւանի տարածքային կենտրոնի ստորաբաժանումների բազայի հիման վրա։

15:49 | 10.03.15 | News | 4713
Yerevan Center of Beeline Technical Network Operation Unit was awarded 2 diplomas for their works in civil defense over 2014.
Armenian Ministry of Territorial Administration and Emergency Situations granted a diploma to the Center for their active participation in trainings in Yerevan, preventing emergency situations and reducing possible outcomes, quick and prompt response as well as close cooperation with the Armenian Ministry of Territorial Administration and Emergency Situations.
The Center was also awarded a diploma by Yerevan Mayor’s Office for their activities in civil defense, preventing emergency situations, reducing possible outcomes and prompt response as well as organizing and holding of civil society events in civil defense.
“As a leading telecommunication operator, Beeline attaches importance to holding of civil defense events to raise public awareness and prevent emergency situations. I am very thankful to Yerevan Mayor’s Office and Armenian Ministry of Territorial Administration and Emergency Situations for their trust and assessment. Beeline will go on taking an active part in civil defense events which will create more secure living conditions for Yerevan and marz residents changing their lives for the better”, said Beeline Armenia CEO Andrey Pyatakhin.
Yerevan Civil Defense Communication Service was set up in 2010 to ensure holding of civil defense events. The capacities and means required for addressing civil defense issues are based on the subdivisions of Yerevan Center of Beeline Technical Network Operation Unit