16:55 | 17.02.15 | Նորություններ | 4117
Հայկական «Յուքոմ» եւ ամերիկյան «Կալիքս» ընկերություններն այսօր ներկայացրել են ՏՏ բնագավառում իրենց համագործակցության արդյունքները, ինչպես նաեւ նոր նախաձեռնություններն ու գաղափարները:
«Կալիքսը» նորարարության ոլորտի համաշխարհային առաջատարներից է, որի միջոցով ընկերությունները հնարավորություն են ստանում փոխակերպել ցանցերը եւ իրենց բաժանորդների համար դառնալ լայնաշերտ մատակարարներ:
«Յուքոմը» «Կալիքսի» հետ համատեղ այս տարի իրականացնելու է վերազինման աշխատանքներ: Բաժանորդների հետ կապն ամրապնդելու նպատակով կրկնակի կմեծացվի տեխնիկական աջակցության բաժնի անձնակազմը, որպեսզի բաժանորդին հուզող յուրաքանչյուր հարց լուծում ստանա նվազագույն ժամանակում (18 ժամվա ընթացքում):
«Անցած տարի մենք կարողացանք մի շարք կարեւոր ծրագրեր իրականացնել, որոնք արդեն գործում են կամ կգործեն առաջիկա օրերի կամ ամիսների ընթացքում: Այս առումով կարեւորագույնը տեխնիկական վերազինումն էր, որով մենք անցում ենք կատարում դեպի Ամերիկյան Calix E7 սերիայի առավել հուսալի եւ նոր սերնդի սարքավորումների: Նախորդ տարում մեր ցանցին միացած նոր տարածքները եւ այս տարի ծրագրվող միացումներն ամբողջովին հիմնված են նոր սերնդի այս սարքավորումների վրա:
«Կալիքս»-ի հետ համագործակցությունը կօգնի մեզ անել այնպես, որ Հայաստանի յուրաքանչյուր բնակիչ իր վրա զգա նորարարական տեխնոլոգիաների դրական դերը»,- ասել է «Յուքոմ» ընկերության տնօրեն Հայկ Եսայանը:
«Յուքոմը» 2014թ. Լաս Վեգասում ստացել է «Կալիքսի» Innovations Award մրցանակը:
«Մենք մանրամասն ուսումնասիրել ենք «Յուքոմի», ինչպես նաեւ միջազգային այլ կազմակերպությունների ցանցերը, եւ գտել ենք, որ 2014թ. որպես նորարարության բնագավառի առաջատար մրցանակի է արժանի հայկական «Յուքոմ» ընկերությունը»,- ասել է «Կալիքսի» գլխավոր փոխնախագահ Էնդի Լոքարտը:

16:55 | 17.02.15 | Новости | 5318
Армянская компания «Юком» и американская компания «Каликс» сегодня представили итоги своего сотрудничества в области ИТ, а также новые инициативы и идеи.
«Каликс» - мировой лидер в сфере инноваций, благодаря которому компании могут обновлять сети и становиться провайдерами широкополосного интернета.
«Юком» совместно с «Каликс» в этом году будет осуществлять переоснащение. Для улучшения связи с абонентами будет почти вдвое увеличено число сотрудников отдела техподдержки, чтобы любой вопрос, волнующий абонентов мог получить решение в минимальные сроки (в течение 18 часов).
«В прошлом году нам удалось осуществить ряд важных программ, которые уже начали или начнут действовать в ближайшие дни или месяцы. В этом плане важнейшим является техническое переоснащение, в рамках которого мы переходим на более надежное американское оборудование нового поколения из серии Calix E7. Новые территории, присоединенные к нашей сети в течение прошлого года, а также запланированные на этот год подключения полностью основаны на этом оборудовании нового поколения. Сотрудничество с «Каликс» поможет нам сделать так, чтобы каждый житель Армении ощутил на себе положительную роль инновационных технологий», - сказал директор компании «Юком» Айк Есаян.
«Юком» в 2014 году в Лас-Вегасе получил премию «Каликс» Innovations Award.
«Мы подробно изучили сети «Юком» и других международных организаций, и нашли, что в 2014 году премию лидера в области инновационных технологий заслужила армянская компания «Юком», - сказал главный вице-президент «Каликс» Энди Локкарт.