16:55 | 17.02.15 | Նորություններ | 4117
Հայկական «Յուքոմ» եւ ամերիկյան «Կալիքս» ընկերություններն այսօր ներկայացրել են ՏՏ բնագավառում իրենց համագործակցության արդյունքները, ինչպես նաեւ նոր նախաձեռնություններն ու գաղափարները:
«Կալիքսը» նորարարության ոլորտի համաշխարհային առաջատարներից է, որի միջոցով ընկերությունները հնարավորություն են ստանում փոխակերպել ցանցերը եւ իրենց բաժանորդների համար դառնալ լայնաշերտ մատակարարներ:
«Յուքոմը» «Կալիքսի» հետ համատեղ այս տարի իրականացնելու է վերազինման աշխատանքներ: Բաժանորդների հետ կապն ամրապնդելու նպատակով կրկնակի կմեծացվի տեխնիկական աջակցության բաժնի անձնակազմը, որպեսզի բաժանորդին հուզող յուրաքանչյուր հարց լուծում ստանա նվազագույն ժամանակում (18 ժամվա ընթացքում):
«Անցած տարի մենք կարողացանք մի շարք կարեւոր ծրագրեր իրականացնել, որոնք արդեն գործում են կամ կգործեն առաջիկա օրերի կամ ամիսների ընթացքում: Այս առումով կարեւորագույնը տեխնիկական վերազինումն էր, որով մենք անցում ենք կատարում դեպի Ամերիկյան Calix E7 սերիայի առավել հուսալի եւ նոր սերնդի սարքավորումների: Նախորդ տարում մեր ցանցին միացած նոր տարածքները եւ այս տարի ծրագրվող միացումներն ամբողջովին հիմնված են նոր սերնդի այս սարքավորումների վրա:
«Կալիքս»-ի հետ համագործակցությունը կօգնի մեզ անել այնպես, որ Հայաստանի յուրաքանչյուր բնակիչ իր վրա զգա նորարարական տեխնոլոգիաների դրական դերը»,- ասել է «Յուքոմ» ընկերության տնօրեն Հայկ Եսայանը:
«Յուքոմը» 2014թ. Լաս Վեգասում ստացել է «Կալիքսի» Innovations Award մրցանակը:
«Մենք մանրամասն ուսումնասիրել ենք «Յուքոմի», ինչպես նաեւ միջազգային այլ կազմակերպությունների ցանցերը, եւ գտել ենք, որ 2014թ. որպես նորարարության բնագավառի առաջատար մրցանակի է արժանի հայկական «Յուքոմ» ընկերությունը»,- ասել է «Կալիքսի» գլխավոր փոխնախագահ Էնդի Լոքարտը:

16:55 | 17.02.15 | News | 4115
Armenian Ucom and American Calix have presented the results of their cooperation in IT sphere as well as new initiatives and ideas.
Calix is one of global leaders in innovations through which companies get a chance to convert their networks and become broadband suppliers for their subscribers.
Along with Calix, Ucom will carry out rearmament works this year. In order to strengthen relations with the subscribers, the staff of the technical support department will be enlarged for around two times in order to provide a solution to any issue the subscribers might face within a minimum term (18 hours).
“Last year we carried out a number of important projects, which are already available or will be available in the coming days or months. In this regard, technical rearmament was of utmost importance – we are shifting to more reliable and new generation technologies of American Calix E7 series. The areas that connected to our network last year and the connections expected this year will be fully based on these new technologies. Our cooperation with Calix will help us make each of our subscribers personally feel the positive role of innovative technologies”, said Ucom CEO Hayk Yesayan.
In 2014, Ucom received Calix Innovations Award in Las Vegas.
“We studied the networks of Ucom and other international organizations in detail and found that Ucom deserves the leading Innovations Award in 2014”, said Senior Vice President at Calix Andy Lockhart.