11:00 | 13.02.15 | Նորություններ | 5001
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի Տեղեկատվական համակարգերի վարչության աշխատակիցներն իրենց անձնական ներդրման միջոցով ջեռուցման համակարգ են անցկացրել սահմանամերձ Վերին Ճամբարակի մանկապարտեզի կրտսեր խմբի հարկաբաժնում:
Նույն թիմի աջակցությամբ առաջին հարկի խոհանոցում տեղադրվել է 500 լ տարողությամբ ջրի բաք եւ պոմպ, ինչը թույլ կտա մանկապարտեզն ապահովել սառը եւ տաք ջրով:
«Վերին ճամբարակի մանկապարտեզի ջեռուցման գործընթացն այլեւս կախված չի լինի բնության քմահաճույքներից, սաներն ու դաստիարակները կմոռանան ժամանակին եղած անհարմարության հետեւանքները` ծխի ներհոսքը եւ արդյունավետության տեսակետից չարդարացված ջերմարձակումը: Ակնհայտ կլինեն նաեւ հասարակության հանդեպ հոգատար այս մոտեցման բնապահպանական օգուտները»,- ասված է ընկերության տարածած հաղորդագրությունում:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի տարբեր վարչությունների աշխատակիցների ջանքերով 2014թ. սահամամերձ Բերքաբեր գյուղի դպրոցում կառուցվել է պաշտպանիչ երկաթ-բետոնյա պատ, Վեդիում ցանկապատվել է տեղի եկեղեցու տարածքը, Բյուրեղավանի գիշերօթիկում ստեղծվել է կահավորված եւ ներքին ցանցով ապահովված համակարգչային սենյակ, տրամադրվել է 4G/Wi-Fi երթուղիչ, սահմանամերձ Վահան գյուղի դպրոցում կառուցվել է սանհանգույց եւ այլն:

11:00 | 13.02.15 | Новости | 5326
Сотрудники Управления информационных систем ВиваСелл-МТС на свои личные средства провели отопительную систему в помещениях для младшей группы в детском саду приграничного села Верин Чамбарак.
При содействии той же команды на кухне был установлен бак для воды объемом 500 л, и насос, что обеспечит детский сад горячей и холодной водой.
«Отопление детского сада Верин Чамбарака отныне не будет зависеть от капризов природы, воспитанники и воспитатели могут забыть последствия неудобств, которые были в прошлом. Такая забота об обществе принесет также очевидные экологические плюсы»,- говорится в сообщении, распространенном компанией.
Усилиями сотрудников различных управлений ВиваСелл-МТС в 2014 году у школы приграничного села Беркабер была построена защитная железо-бетонная стена, в Веди была огорожена территория местной церкви, в Бюрегаване создан компьютерный класс, оснащенный модемом 4G/Wi-Fi, в приграничном селе Ваан отремонтирован санузел и т.д.