14:40 | 25.12.14 | Նորություններ | 4716
Ալ. Սպենդիարյանի անվան Օպերայի եւ բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում կայացել է նախատոնական համերգ, որն ամփոփել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի եւ Օպերայի աջակցման հիմնադրամի 2014թ. համագործակցությունը:
2014թ. ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի տրամադրած 24 մլն դրամի աջակցության շնորհիվ Օպերայի աջակցման հիմնադրամը կազմակերպել է 28 միջոցառում, ձեւավորվել են «Օպերային արվեստը կրթօջախներում», «Օպերային արվեստը սահմանամերձ գոտիների զորամասերում», «Հեքիաթն է կանչում» նոր նախագծերը:
«Օպերան ազգային արժեք է: Հայկական օպերան այն թատրոնն է, որտեղ ձեւավորվել են օպերային արվեստի միջազգային չափանիշներին համապատասխանող տաղանդավոր կատարողներ, ում աշխարհահռչակ անունները լսելով մենք հպարտությամբ ենք լցվում: ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը ջանում է իր ուժերի ներածին չափով նեցուկ լինել օպերային թատրոնի հետագա զարգացման գործին: Մենք ցանկանում ենք մեր արվեստագետների համար ստեղծել այնպիսի պայմաներ, որպեսզի նրանք հնարավորինս արագ ու անարգել հասնեն բարձունքների, շարունակեն գրավել իրենց վերապահված դերը միջազգային գեղարվեստական ասպարեզում, ինչպես նաեւ շարունակեն կերտել վառ կերպարներ՝ օպերային երգացանկը հարստացնելով իրենց տպավորիչ ու անմոռաց կատարումներով»,-ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

14:40 | 25.12.14 | News | 4944
On the occasion of the coming holidays a concert took place in the National Academic State Opera and Ballet Theatre that summed up the results of the cooperation between VivaCell-MTS and the Opera Support Fund during 2014.
Owing to AMD 24 million of support from VivaCell-MTS, the Opera Support Fund has organized 28 events throughout 2014, considerably enriching the cultural life in the capital as well as in the regions of Armenia.
“Opera is a national value. Armenian opera is a cradle of talented, internationally acclaimed performers, whose world-known names fill our hearts with pride. VivaCell-MTS spares no effort to support the further development of the opera theatre. We want to provide the conditions that our artists need for conquering heights, for maintaining their important place on the international artistic stage and for creating vivid characters, thus enriching the repertoire of the opera theatre with their impressive and unforgettable performances”, noted VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian.
The Symphonic Orchestra of the Opera Theatre, soloists, as well as the special guest - famous Germany-based singer Hrachuhi Bazents performed works of Joseph Strauss, Johann Strauss, F. Suppe, F. Lehar, E. Kalman at the “Vienna Gala” concert.