14:40 | 25.12.14 | Նորություններ | 4716
Ալ. Սպենդիարյանի անվան Օպերայի եւ բալետի ազգային ակադեմիական թատրոնում կայացել է նախատոնական համերգ, որն ամփոփել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի եւ Օպերայի աջակցման հիմնադրամի 2014թ. համագործակցությունը:
2014թ. ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի տրամադրած 24 մլն դրամի աջակցության շնորհիվ Օպերայի աջակցման հիմնադրամը կազմակերպել է 28 միջոցառում, ձեւավորվել են «Օպերային արվեստը կրթօջախներում», «Օպերային արվեստը սահմանամերձ գոտիների զորամասերում», «Հեքիաթն է կանչում» նոր նախագծերը:
«Օպերան ազգային արժեք է: Հայկական օպերան այն թատրոնն է, որտեղ ձեւավորվել են օպերային արվեստի միջազգային չափանիշներին համապատասխանող տաղանդավոր կատարողներ, ում աշխարհահռչակ անունները լսելով մենք հպարտությամբ ենք լցվում: ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը ջանում է իր ուժերի ներածին չափով նեցուկ լինել օպերային թատրոնի հետագա զարգացման գործին: Մենք ցանկանում ենք մեր արվեստագետների համար ստեղծել այնպիսի պայմաներ, որպեսզի նրանք հնարավորինս արագ ու անարգել հասնեն բարձունքների, շարունակեն գրավել իրենց վերապահված դերը միջազգային գեղարվեստական ասպարեզում, ինչպես նաեւ շարունակեն կերտել վառ կերպարներ՝ օպերային երգացանկը հարստացնելով իրենց տպավորիչ ու անմոռաց կատարումներով»,-ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

14:40 | 25.12.14 | Новости | 4718
В Национальном театре оперы и балета Армении состоялся предпраздничный концерт, ставший итогом сотрудничества ВиваСелл-МТС и Фонда поддержки Оперы в 2014 году.
Благодаря финансовой помощи в размере 24 млн драмов, предоставленной ВиваСелл-МТС, Фонд поддержки оперы организовал в 2014 году 28 мероприятий, были реализованы проекты «Искусство оперы в образовательных учреждениях», «Искусство оперы в приграничных воинских частях» и «Сказка зовет».
«Опера – национальная ценность. ВиваСелл-МТС старается по мере своих возможностей участвовать в развитии Оперного театра. Нам хотелось бы создать для наших деятелей искусства такие условия, чтобы они достигали новых высот, продолжали завоевывать свое место в мировом искусстве и создавать яркие образы, обогащая оперный репертуар своими незабываемыми исполнениями», - сказал генеральный директор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.