13:41 | 17.10.14 | Նորություններ | 4513
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը դարձել է Հայաստանում միկրոէլեկտրոնիկայի միջազգային 9-րդ ամենամյա օլիմպիադայի գլխավոր գործընկերը:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը օլիմպիադայի գլխավոր գործընկերոջ դերն առաջին անգամ ստանձնել էր 2010 թվականին՝ անցած հինգ տարիների ընթացքում ամենամյա միջոցառման կազմակերպման համար նվիրաբերելով ավելի քան 42 միլիոն ՀՀ դրամ:
Օլիմպիադայի երիտասարդ մասնակիցներն այս տարի ներկայացրել են 22 երկիր. Արգենտինան, ԱՄՆ-ը, Բելառուսը, Գերմանիան, Եգիպտոսը, Թուրքիան, Իրանը, Հայաստանը, Հնդկաստանը, Հոնգ Կոնգը, Հորդանանը, Արաբական Միացյալ Էմիրությունները, Միացյալ Թագավորությունը, Ուկրաինան, Ուրուգվայը, Չինաստանը, Պերուն, Ռուսաստանը, Սերբիան, Վիետնամը, Վրաստանը եւ Ֆիլիպինները:
«ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը մշտապես աջակցել է ՏՀՏ ոլորտում տաղանդավոր երիտասարդներ բացահայտելուն ուղղված նախաձեռնություններին: Հայ երիտասարդների ինքնադրսեւորմանն աջակցելու՝ մեր երկարաժամկետ ռազմավարությունը բխում է այն հիմնարար եւ անկոտրում համոզմունքից, որ Հայաստանն ունի պայծառ ապագա, եւ այն մեր երիտասարդների ձեռքերում է»,-ասել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
Հայաստանում միկրոէլեկտրոնիկայի միջազգային իններորդ Օլիմպիադայի հաղթողներին մրցանակները հանձնվել են գալա-միջոցառմանը: Առաջին տեղը զբաղեցնող մասնակիցը ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի կողմից ստացել է արժեքավոր նոութբուք:

13:41 | 17.10.14 | Новости | 4594
Компания ВиваСелл-МТС выступила генеральным партнером 9-й ежегодной международной олимпиады по микроэлектронике.
ВиваСелл-МТС впервые взяла на себя роль генерального партнера олимпиады в 2010 году, в течение последних 5 лет пожертвовав на организацию ежегодного мероприятия более 42 млн. драмов.
В этом году в олимпиаде участвовали молодые люди из 22 стран (Аргентина, США, Беларусь, Германия, Египет, Турция, Иран, Армения, Индия, Гонг Конг, Иордания, Объединенные Арабские Эмираты, Великобритания, Украина, Уругвай, Китай, Перу, Россия, Сербия, Вьетнам, Грузия и Филиппины).
«ВиваСелл-МТС всегда поддерживал инициативы, цель которых - выявить талантливых молодых людей в сфере ИТ. Наша долгосрочная стратегия, направленная на поддержку самовыражения армянской молодежи, исходит из того основного и непоколебимого убеждения, что у Армении светлое будущее, и оно в руках нашей молодежи»,- сказал гендиректор ВиаСелл-МТС Ральф Йирикян.
Победителям 9-й международной олимпиады по микроэлектронике в Армении награды были вручены в ходе торжественного мероприятия.