17:08 | 07.10.14 | Նորություններ | 4694
«Բաց Խաղ» առաջնության մասնակիցներից մեկն Orange-ի կողմից կստանա 3 ամիս Ֆրանսիայում վերապատրաստվելու հնարավորություն
«Բաց Խաղ» համակարգչային եւ բջջային խաղերի Հայաստանի բաց առաջնության մասնակիցներից մեկն Orange-ից կստանա հատուկ մրցանակ՝ ֆրանսիակում Orange Խմբի հավելվածների ստեղծման ստորաբաժանումներից մեկում մինչեւ 3 ամիս ժամկետով վերապատրաստվելու հնարավորություն: Վերապատրաստումը վարձատրվելու է, բացի այդ Օրանժ Արմենիան կհոգա նաեւ ավիատոմսերի ծախսերը:
Այս բացառիկ հնարավորությունից օգտվելու համար ցանկացողները մինչեւ հոկտեմբերի 8-ը պետք է գրանցվեն «Բաց Խաղ» համակարգչային եւ բջջային խաղերի Հայաստանի բաց առաջնությանը՝ որպես մասնակից եւ ներկայացնեն իրենց նախագծերը: Նախագծերն ավարտին հասցնելու եւ պատրաստի խաղերը ներկայացնելու համար  մասնակիցները ժամանակ կունենան մինչեւ հոկտեմբերի 25-ը: Orange հատուկ մրցանակի հաղթողը կընտրվի Օրանժ Արմենիայի մասնագետների եւ Ֆրանսիայից ժամանած Orange Խմբի ժյուրիի անդամի կողմից՝ ներկայացված խաղերի հիման վրա: Հավակնորդները պետք է վարժ տիրապետեն անգլերեն լեզվին, լինեն մագիստրատուրայի առաջին կամ երկրորդ կուրսի ուսանող եւ մրցույթին ներկայանան Android օպերացիոն համակարգի համար նախատեսված ավարտուն խաղով: Այն դեպքում, եթե հաղթող ճանաչված խաղը թիմային աշխատանքի արդյունք է, վերապատրաստման կմեկնի խաղի ծրագրավորողը: «Բաց Խաղ» մրցույթին գրանցման եւ մասնակցությամ պայմաններն ավելի մանրամասն հասանելի են www.opengame.am  կայքում:
Հիշեցնենք, որ «Բաց Խաղ» համակարգչային եւ բջջային խաղերի նախագծման առաջնությունը կազմակերպվում է 2011 թ-ից սկսած Ինֆորմացիոն Տեխնոլոգիաների Ձեռնարկությունների Միության (ԻՏՁՄ) եւ Օրանժ Արմենիա ընկերության կողմից:

17:08 | 07.10.14 | News | 4469
One of the participants of the “Open Game” Armenian Open Championship of Computer and Mobile Game Developers will receive a special prize from Orange – up to 3 months paid internship opportunity in one of the application development units of the Orange Group in France. Orange Armenia will as well provide airplane tickets.
In order to seize this exclusive opportunity all interested parties should register for “Open Game” Armenian Open Championship of Computer and Mobile Game Developers contest until the 8th of October and present their projects. The applicants will have to finalize the presented projects and submit the final games till the 25th of October. The winner of the special Orange prize will be chosen, based on the presented project, jointly by Orange Armenia specialists and a guest jury from Orange Group in France. The applicants, being fluent in English, should be 1st or 2nd year students of Masters Programs and submit a completed game operating with Adnroid OS. In case the game is a team project, internship opportunity will be granted to the developer of the game. The details of the registration process can be found at www.opengame.am.
To remind, “Open Game” Armenian Open Championship of Computer and Mobile Game Developers is organized by the Union of Information Technology Enterprises (UITE) and “Orange Armenia” since the year 2011. This year “SoftConstruct” has also joined the initiative as a general sponsor.