10:56 | 25.09.14 | Նորություններ | 2531
Գրանթ Թորնթոն Հայաստանը մշակել է «Doing Business in Armenia» հավելվածը, որը թողարկվել է iOS համակարգի սարքերի համար:
Հավելվածը մշակվել է Հայաստանում ներդրում անելու մտադրություն ունեցող գործարարների համար եւ նրանց տրամադրում է ներդրումային հնարավորությունների դիտարկման համար կարեւոր տեղեկատվություն, վիճակագրական եւ այլ տվյալներ:
Այն ներառում է երկրի քաղաքական եւ տնտեսական ոլորտների ամփոփ նկարագիր, քաղվածքներ օրենսդրությունից, օգտակար տեղեկություններ ներմուծման, արտահանման, փոխադրման եւ այլ բնագավառների վերաբերյալ, որոնք առնչվում են Հայաստանում բիզնես ձեռնարկելուն: Պարբերաբար թարմացվելով՝ հավելվածը օգտատերերին կհուշի օրենսդրական եւ այլ էական նշանակություն ունեցող փոփոխությունների մասին:
«Գիտակցելով արտասահմանյան ներդրումների նշանակությունը Հայաստանի տնտեսության համար՝ մենք մշակել ենք այնպիսի հավելված, որը հնարավորություն կտա ներդրողներին ընդհանուր պատկերացում կազմել Հայաստանի, երկրի տնտեսական իրավիճակի մասին, ինչպես նաեւ ձեռք բերել տվյալներ Հայաստանում ծրագրեր իրականացնելու համար օգտակար այլ առանցքային հարցերի շուրջ», - նշել է Գրանթ Թորնթոն Հայաստանի տնօրեն-բաժնետեր Գագիկ Գյուլբուդաղյանը:
Հավելվածը նաեւ ներկայացնում է Գրանթ Թորնթոնի տեղական, տարածաշրջանային եւ համաշխարհային հրապարակումների ընտրանին, որ կարող է հետաքրքրել առհասարակ բիզնեսով զբաղվող յուրաքանչյուր ոքու:
«Մեծ ոգեւորությամբ ենք մեկնարկում այս նախագիծը, որը Հայաստանի տնտեսության եւ գործարար ոլորտի զարգացման գործում մեր ընկերության մշտական մասնակցության մասն է կազմում: Եթե ուսումնասիրում եք նոր շուկաներ ձեր բիզնեսը ընդլայնելու համար, կամ արդեն որոշում եք կայացրել ներդրումներ կատարել Հայաստանում, ապա այս հավելվածը հենց ձեզ համար է»,- եզրափակել է Գագիկ Գյուլբուդաղյանը:

10:56 | 25.09.14 | News | 2762
Grant Thornton Armenia announced that “Doing Business in Armenia” mobile application is available for a free download from the Apple App Store for all iOS devices.
“Doing Business in Armenia” app is designed to provide potential businessmen with information, key facts, figures and highlights, to guide them through the factors that are essential to consider while making an investment decision.
The tool contains an overview of political and economic facts, legislation extracts, useful information related to import, export, transportation and other areas relevant for starting a business in Armenia. Updated regularly, the app will alert users, when legislation amendments and other significant changes occur.
“We all understand that foreign investments are significant contribution to Armenian economy, so we have developed an application that will allow foreign investors to gain general information about Armenia, its economic situation and other focal points that could be helpful in implementation of projects in Armenia”, said Gagik Gyulbudaghyan, Managing Partner of Grant Thornton Armenia.
Through the app Grant Thornton is also happy to share a selection of key local, regional and global publications, which would be interesting read for any business driven mind.
“We are very excited to launch this mobile app, which is part of our ongoing commitment to be involved in economic development of Armenia, hence helping businesses’ growth. Whether you are exploring new markets for expanding your business, or have already made up your mind about investing in Armenia, you have reached your destination!” added Gagik Gyulbudaghyan.