15:53 | 05.06.14 | Նորություններ | 3043
«ԱրմենՏել» ընկերությունը (Beeline ապրանքանիշ) հայտարարել է Երեւանում եւ Հայաստանի 6 մարզերում GSM բջջային ցանցի եւ 3G ծածկույթի ընդլայնման մասին։
Մասնավորապես, նոր 3G-բազային կայաններ են տեղադրվել Շիրակի մարզի Փանիկ, Գեղարքունիքի մարզի Դրախտիկ, Արարատի մարզի Հովտաշատ, Սյունիքի մարզի Շվանիձոր, Արագածոտնի մարզի Պռոշյան, Կաթնաղբյուր, Կարբի, Արտենի, ինչպես նաեւ Կոտայքի մարզի Առինջ, Աղավնաձոր համայնքներում։
Beeline բջջային կապի ցանցի ծածկույթն ընդլայնվել է նաեւ Երևանում, Գավառում, Ջերմուկում եւ Մարտունիում, ինչպես նաեւ Արարատի մարզի Հովտաշատ եւ Սյունիքի մարզի Շվանիձոր համայնքներում տեղադրված նոր GSM կայանների շնորհիվ:
«Ծառայություններից օգտվելու հարմարավետությունը չի կարող ապահովվել առանց որակյալ ենթակառուցվածքների եւ բջջային ցանցի։ Մենք շարունակաբար բարելավում ենք ցանցի որակը գիտակցելով, որ հենց տեխնիկական բաղադրիչն է հանդիսանում որակյալ ծառայության հիմքը եւ հարմարավետության ապահովումը բաժանորդի համար»,- ասել է «ԱրմենՏել» ընկերության գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
Հավելենք, որ 2014թ. մայիսին «ԱրմենՏել» ընկերությունն ընդլայնել է 3G կապի ծածկույթը՝ տեղադրելով բազային կայաններ Արմավիրի եւ Կոտայքի մարզերի Արզնի, Առինջ եւ Բամբակաշատ համայնքներում։

15:53 | 05.06.14 | News | 4970
ArmenTel (Beeline trademark) announced it has considerably expanded its GSM and 3G network coverage in Yerevan and six Armenian provinces.
In particular, new 3G base stations have been installed in Panik community in Shirak province, Drakhtik community in Gegharkunik province, Hovtashat community in Ararat province, Shvanidzor community in Syunik province, Proshyan, Katnaghbyur, Karbi and Arteni communities in Arahatsotn province and Arinj and Aghavnadzor communities in Kotayk province.
Beeline mobile network coverage was expanded also owing to the installation of GSM stations in Yerevan, Gavar, Jermuk and Martuni as well as Hovtashat community in Ararat  province and Shvanidzor community in Syunik province.
“There can be no convenient use of services without quality infrastructure and good mobile network coverage. We continuously carry out works aimed at the enhancement of the network realizing that it’s exactly the technical component that ensures service quality and comfort for our subscribers”, said ArmenTel CEO Andrey Pyatakhin.
In should be added that in May ArmenTel expanded the 3G network by installing new base stations in Arzni, Arinj and Bambakashat communities of Armavir and Kotayk regions.