12:24 | 08.05.14 | Նորություններ | 3377
Երեւան: Մեդիամաքս: Նախօրեին ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպանությունը ԹՈՒՄՈ ստեղծարար տեխնոլոգիաների կենտրոնում պաշտոնապես ներկայացրել է Սթիվ Ջոբսի կենսագրական գրքի հայերեն թարգմանությունը:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, Վալտեր Այզեքսոնի հեղինակած կենսագրականի հայերեն հրատարակությունը հնարավոր է դարձել ԱՄՆ դեսպանության աջակցությամբ, իսկ թարգմանության ու հրատարակության աշխատանքներն իրականացվել են “Անտարես” մեդիա հոլդինգի կողմից:
«Ուրախ եմ ներկայացնել Սթիվ Ջոբսի կենսագրականը պատանի ընթերցողներին: Վստահ եմ, ձեզնից շատերը կկարդան այս գիրքն ու կոգեշնչվեն Սթիվ Ջոբսի անձնական օրինակով: Հայերը նորարարության ու ստեղծարարության ձգտող են եւ կարծում եմ հայաստանյան ընթերցողին այս գիրքը շատ կհետաքրքրի»,- շնորհանդեսի ժամանակ ասել է ՀՀ-ում ԱՄՆ դեսպան Ջոն Հեֆֆերնը:
Գրքի հիմքում ընկած են շուրջ երկու տարվա ընթացքում Սթիվ Ջոբսից վերցված ավելի քան քառասուն հարցազրույցներ, ինչպես նաեւ հարցազրույցներ նրա ընտանիքի անդամների, ընկերների, ընդդիմախոսների, մրցակիցների, գործընկերների հետ:
Գիրքը հրատարակվել է 49 լեզուներով: Գրքի հայերեն տարբերակը լույս է տեսել 1000 օրինակով: Այն բաժանվելու է Երեւանի եւ մարզերի գրադարաններին, դպրոցներին եւ բուհերին:

12:24 | 08.05.14 | News | 3341
Yerevan /Mediamax/.  A day before, the U.S. Embassy in Armenia officially presented Steve Jobs’s biography translated into Armenia at TUMO Center for Creative Technologies.
The Armenian edition of the biography written by Walter Isaacson was published owing to the U.S. Embassy and the translation and publishing works were realized by Antares Media Holding, Mediamax reports
“I’m happy to present Steve Jobs’s biography to young readers. I am sure many of you will read the book and get inspired with Steve Jobs’s personal example. Armenians strive for innovation and creativity and I think the book will be very interesting for Armenian readers”, U.S. Ambassador to Armenia John Heffern said this during the presentation.
The book is based on Steve Jobs’s over 40 interviews which he gave for around 2 years as well as interviews with his family members, friends, opponents, competitors and partners.
The book was published in 49 languages. The Armenian edition of the book is available in 1000 copies. It will be distributed among the libraries in Yerevan and marzes, schools and universities.