14:42 | 03.04.14 | Նորություններ | 3290
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ասել է, որ կառավարությունը Շարժական կապի հեռախոսահամարների տեղափոխելիության համակարգի (Mobile Number Portability-MNP) գործարկման հարցում վճռական է եղել:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, վարչապետն ասել է, որ «այս հարցում մենք ունենք դրական արդյունք՝ քաղաքացիներին մատուցվում է որակյալ ծառայություն»:
«Եթե քաղաքացին մի հեռախոսային ընկերությունից անցնում է մյուսին, ստիպված չի լինում տարբեր օղակներից թույլտվություն ստանալ: Դա արվում է շատ հեշտ եւ ավտոմատ ձեւով: Մենք միասին պարտավոր ենք այս ամբողջական տեղեկատվությունը մշտապես տալ մեր քաղաքացիներին, որպեսզի այս ծառայություններից օգտվողների քանակը ավելանա»,- ասել է վարչապետը:
Տիգրան Սարգսյանը հիշեցրել է, որ, չնայած որոշ սուբյեկտների դիմադրությանը, կառավարությունը պաշտպանեց իր սկզբունքային դիրքորոշումը MNP-ի գործարկման հարցում:

14:42 | 03.04.14 | News | 3294
Armenian Prime Minister Tigran Sargsyan said that the government has been resolved to launch Mobile Number Portability (MNP) system.
The PM said that “we have positive results in this regard and quality service is offered to the citizens”, Mediamax reports.
“The citizens are not obliged to get permission from different circles to switch from one operator to the other. It is carried out quite easily and automatically. We all should be committed to providing thorough information to our citizens in order to increase the number of citizens taking advantage of it”, said the PM.
Tigran Sargsyan recalled that despite certain subjective resistance the government acted in favor of its principled position on MNP introduction.