14:42 | 03.04.14 | Նորություններ | 3290
ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանն այսօր ասել է, որ կառավարությունը Շարժական կապի հեռախոսահամարների տեղափոխելիության համակարգի (Mobile Number Portability-MNP) գործարկման հարցում վճռական է եղել:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, վարչապետն ասել է, որ «այս հարցում մենք ունենք դրական արդյունք՝ քաղաքացիներին մատուցվում է որակյալ ծառայություն»:
«Եթե քաղաքացին մի հեռախոսային ընկերությունից անցնում է մյուսին, ստիպված չի լինում տարբեր օղակներից թույլտվություն ստանալ: Դա արվում է շատ հեշտ եւ ավտոմատ ձեւով: Մենք միասին պարտավոր ենք այս ամբողջական տեղեկատվությունը մշտապես տալ մեր քաղաքացիներին, որպեսզի այս ծառայություններից օգտվողների քանակը ավելանա»,- ասել է վարչապետը:
Տիգրան Սարգսյանը հիշեցրել է, որ, չնայած որոշ սուբյեկտների դիմադրությանը, կառավարությունը պաշտպանեց իր սկզբունքային դիրքորոշումը MNP-ի գործարկման հարցում:

Премьер-министр Армении Тигран Саргсян сказал сегодня, что правительство было решительным в вопросе запуска системы переносимости мобильных номеров (Mobile Number Portability-MNP).
Премьер сказал, что «в этом вопросе у нас есть положительный результат - гражданам предоставляется качественное обслуживание».
«При переходе из одной телефонной компании в другую гражданин не вынужден получать разрешения от различных звеньев. Это происходит легко и в автоматическом порядке. Мы обязаны всегда давать полную информацию нашим гражданам, чтобы увеличить количество пользователей услуг»,- сказал премьер.
Тигран Саргсян напомнил, что несмотря на сопротивление некоторых субъектов, правительство защитило свою принципиальную позицию в вопросе запуска MNP.