16:23 | 13.03.14 | Նորություններ | 4524
«ԱրմենՏել» ընկերությունը (Beeline ապրանքանիշ) սկսում է BlackBerry Enterprise Service 10 (BES 10) ծառայության տրամադրումը կորպորատիվ հաճախորդներին: Ծառայությունը հնարավորություն է տալիս սմարթֆոնի միջոցով հասանելի դարձնել գործարար տեղեկատվությունը, աշխատել հաճախորդի կորպորատիվ էլեկտրոնային փոստի համակարգի եւ ներքին կորպորատիվ հավելվածների հետ, միեւնույն ժամանակ BES 10-ն ապահովում է տվյալների փոխանցման լիարժեք գաղտնիություն։
BES 10–ի հիմնական տարբերությունը նախկին տարբերակներից կայանում է նրանում, որ ծառայությունը կարելի է օգտագործել ինչպես BlackBerry սմարթֆոնների, այնպես էլ Android եւ iOS օպերացիոն համակարգերով աշխատող սմարթֆոնների համար:
«BlackBerry Enterprise Service–ը հատուկ լուծում է կորպորատիվ հաճախորդների համար, եւ մենք շատ ուրախ ենք, որ մեր հաճախորդները կարող են օգտվել այս ժամանակակից բիզնես–գործիքից, որն առաջարկում է գաղտնիություն եւ հարմարավետ հասանելիություն կորպորատիվ տեղեկատվությանը։ Հուսով ենք, որ այս լուծումը կօգնի մեր գործընկերներին բարձրացնել գործարար հաղորդակցության արդյունավետությունը եւ կխթանի բիզնեսի հետագա զարգացումը»,- նշել է «ԱրմենՏել» ընկերության գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
Նշենք, որ BlackBerry Enterprise Service–ն ինտեգրվում է MS Exchange եւ IBM Lotus Domino փոստային համակարգերի հետ, իսկ տվյալների փոխանցման գաղտնիությունն ապահովվում է հատուկ ալգորիթմների կիրառման եւ տրաֆիկի խտացման օգնությամբ։ BES 10–ից օգտվելու արտոնագիր կարելի է ստանալ BlackBerry ընկերությունից կամ պաշտոնական դիլերներից։ Beeline ցանցում BlackBerry ծառայության լուծումներից օգտվելու համար «ԱրմենՏել» ընկերությունը չի գանձում որեւէ լրացուցիչ գումար։

16:23 | 13.03.14 | Новости | 3690
ЗАО «АрменТел» (торговая марка Beeline) начинает предоставление услуги BlackBerry Enterprise Service 10 (BES 10) для корпоративных клиентов. Услуга позволяет со смартфона получить доступ к бизнес информации, работать с корпоративной электронной почтой и внутренними корпоративными приложениями, при этом, сервис BES 10 обеспечивает полную конфиденциальность передачи данных.
Основным отличием BES 10 от предыдущих версий стало то, что сервис можно использовать как на смартфонах Blackberry, так и смартфонах с операционными системами Android и iOS.
«BlackBerry Enterprise Service – это специальное решение для корпоративного сегмента, и мы очень рады, что наши клиенты смогут воспользоваться этим современным бизнес-инструментом, предлагающим конфиденциальность и удобный доступ к корпоративной информации. Мы надеемся, что это решение поможет нашим партнерам повысить эффективность деловой коммуникации и станет стимулом для развития бизнеса», - отметил генеральный директор ЗАО «АрменТел» Андрей Пятахин.
Отметим, что услуги BlackBerry Enterprise Service интегрируются с почтовыми системами MS Exchange и IBM Lotus Domino, а конфиденциальность передачи данных достигается при помощи использования специальных алгоритмов шифрования и компрессии трафика. Лицензию на использование BES 10 можно приобрести у компании BlackBerry или у официальных дилеров. Какую-либо дополнительную плату за пользование решениями BlackBerry в сети Beeline компания «АрменТел» не взимает.