12:51 | 09.12.13 | Նորություններ | 4976
«ԱրմենՏել» ընկերությունը (Beeline ապրանքանիշ) այսօր հայտնել է Գեղարքունիքի մարզի Ճամբարակի շրջանի Վահան գյուղի ֆիքսված հեռախոսային ցանցի ենթակառուցվածքների թվայնացման աշխատանքների մեկնարկի մասին:
Թվայնացման աշխատանքների արդյունքում կվերակառուցվեն մայրուղային գծերը, կտեղադրվեն օպտիկամանրաթելային մալուխներ, իսկ գործող բաժանորդային գծերը կվերամիցվեն նոր թվային կայանին։
Թվայնացման աշխատանքների ավարտին, որը նախատեսվում է մինչեւ դեկտեմբերի 18-ը, Վահան գյուղի բնակիչներին հասանելի կլինեն թվային ֆիքսված կապի եւ ADSL2+ տեխնոլոգիաներով լայնաշերտ ինտերնետի բարձրորակ ծառայությունները:
«Մենք շարունակաբար արդիականացնում ենք ֆիքսված հեռախոսակապը, զարգացնում ենթակառուցվածքները՝ ձգտելով դարձնել կյանքն ավելի լավ: Հետեւողական լինելով շրջանների հավասարաչափ զարգացման քաղաքականությանը, մենք արդիականացնում ենք կապը ողջ հանրապետությունում՝ տրամադրելով որակյալ ձայնային կապ եւ լայնաշերտ ինտերնետի բարձրորակ ծառայություններ», - նշել է «ԱրմենՏել» ընկերության գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:
ԱրմենՏելը հավասարաչափ իրականացնում է թվայնացման աշխատանքներ ողջ ՀՀ տարածքում։ Ավելի վաղ՝ հոկտեմբեր ամսին թվայանցվել էր Արարատի մարզի Ուրցաձոր գյուղը։ Բաժանորդային ցանցի մալուխների ընդհանուր երկարությունը գերազանցում է 13000 կմ, իսկ օպտիկամանրաթելային ցանցի երկարությունը՝ 3500 կմ:

Компания «АрменТел» (торговая марка Beeline) сообщила сегодня о начале работ по оцифровке фиксированной телефонной инфраструктуры села Ваан Чамбаракского района Гегаркуникского марза.
В ходе работ будет реконструированы магистральные линии, проложен оптоволоконный кабель, а действующие абонентские линии будут переключены на новую цифровую станцию.
По завершении модернизации, которая запланирована на 18 декабря 2013 года, жителям села станут доступны услуги высококачественной цифровой фиксированной связи и проводного широкополосного доступа в Интернет по технологии ADSL2+.
«Мы последовательно развиваем фиксированную сеть, улучшаем инфраструктуру связи, стремясь изменить жизнь к лучшему. Придерживаясь политики равномерного развития регионов, мы модернизируем связь по всей стране, чтобы предоставлять качественную голосовую связь и высокоскоростной, широкополосный интернет во всех населенных пунктах Армении»,- отметил Генеральный директор ЗАО «АрменТел» Андрей Пятахин.
Компания «АрменТел» осуществляет планомерную цифровизацию сети во всех регионах Армении. Ранее, в октябре, была оцифрована фиксированная сеть села Урцадзор Араратского марза. Общая протяженность кабелей абонентской сети компании превышает 13 000 километров, а протяженность оптоволоконной сети – 3500 км.