15:26 | 15.10.13 | Նորություններ | 4473
«ԱրմենՏել» ընկերությունը (ապրանքանիշը Beeline) հայտարարել է դեպի Comverse ONE նոր հարթակ Beeline կանխավճարային հաշվարկային համակարգի անցման մասին: Նախկինում տեխնիկական բիլինգի եւ տարիֆիկացման գործընթացներն իրական ժամանակում իրականացվում էր RTBS Comverse հարթակի վրա:
Comverse ONE հարթակը կառուցված է մեկ միասնական տվյալների մոդելի վրա եւ մեկ համակարգում ապահովում է բազմաթիվ ծառայությունների թափանցիկ եւ արդյունավետ աջակցություն: Կառուցվածքային նորարարական մոտեցումը հնարավորություն է տալիս ընդլայնել տարբերակների ընտրութունը եւ իրական ժամանակում բաժանորդի հետ ապահովել ինտերակտիվ կապ. ծառայությունների կարգավորման ժամանակ նվազագույնի հասցնելով հնարավոր տեխնիկական կորուստները:
Comverse ONE-ն ունի հետեւյալ հնարավորությունները.
- սակագնային փաթեթների ստեղծում անհատական տարբերակների ընտրությամբ;
- մեկ բաժանորդին ենթաբաժին հասնող ծառայությունների ընդլայնում;
- երկու տարբեր համարների համար մեկ միասնական հաշվի ստեղծում;
- կանխավճարային համակարգում խմբակային հաշիվների հետ աշխատանք;
- ձայնային ծառայությունների ինքնակառավարման համակարգի հնարավորությունների, SMS եւ MMS-հաղորդագրությունների ծառայությունների, ինչպես նաեւ շարժական ինտերնետի ընդլայնում
«Այս տարվա սկզբից «ԱրմենՏել» ընկերությունն իրականացնում է լայնածավալ տեխնիկական վերազինման ծրագիր` ուղղված մեր հաճախորդների բազայի կառավարման համակարգի հուսալիության եւ տեխնիկական կատարելագործման ապահովմանը: Comverse ONE նոր համակարգը թույլ է տալիս հաճախորդներին առավելագույնս հարմարավետ եւ պարզ կառավարել բջջային ծառայությունները, իսկ ընկերությունը հնարավորություն է ընձեռում տրամադրել մատչելի եւ շահավետ առաջարկներ»,- նշել է «ԱրմենՏել»-ի գլխավոր տնօրեն Անդրեյ Պյատախինը:

15:26 | 15.10.13 | News | 4740
Earlier, the tariffication and technical billing processes were carried out on RTBS Comverse in real time.
Comverse ONE solution is based on a single data model and catalogue of products and provides transparent and effective support of numerous services in a common system. The innovative approach to the architecture allows expanding the set of options and managing interaction with subscribers in real time regime minimizing the chances of technical losses during service setting. Comverse ONE options include:
- working out tariff plans with an individual set of options;
- expanding the set of services meant for one subscriber;
- working out a single common account for two different numbers;
-operating in the prepaid system with group accounts;
- expanding the options of voice service independent control, SMS- and MMS- services as well as mobile internet options.
"Since early 2013, ArmenTel has been implementing a project for large-scale technical re-equipment aiming to ensure reliability and technical excellence of our customer base control systems. Mobile communication market is very dynamic that's why keeping up with the demands of the time, we invest considerable money to maintain our services on the most up-to-date and innovative level. New Comverse ONE system allows customers to maximum effectively and simply manage mobile services and ArmenTel allows introducing affordable and profitable offers for the good of its subscribers", noted ArmenTel CEO Andrey Pyatakhin.