12:24 | 13.08.13 | Նորություններ | 4215
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը 50 մլն դրամ է կհատկացնի ՀՀ արտակարգ իրավիճակների նախարարությանը սերվերային տնտեսություն ստեղծելու համար:
Համապատասխան փոխըմբռնման հուշագիր վաղը ստորագրելու են ՀՀ ԱԻ նախարար Արմեն Երիցյանը եւ ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը, հայտնել են նախարարությունում:
ՀՀ ԱԻՆ ՃԿԿ տարածքում, որը տեղակայված է ՀՀ ամենասեյսմակայուն շենքերից մեկում, կստեղծվի համապատասխան պայմաններով սենյակ, որտեղ կտեղադրվեն սերվերներ։  Այստեղ կլինի նաեւ Աղետների ռիսկի նվազեցման ազգային դիտացանցը։ Նախատեսվում է նույն տարածքում տեղակայել ՀՀ բոլոր նախարարություն-գերատեսչությունների կրկնորդ (backup) սերվերները։

ВиваСелл-МТС выделит 50 млн. драмов министерству чрезвычайных ситуаций Армении для создания серверного хозяйства.
Завтра министр чрезвычайных ситуаций Армении Армен Ерицян и гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян подпишут соответствующий меморандум  о взаимопонимании, сообщили в МЧС.
На территории Центра кризисного управления МЧС Армении, который установлен в одном из самых сейсмоустойчивых зданий страны, будет создана комната с соответствующими условиями, где будут установлены серверы. Здесь также будет национальная смотровая сеть Сокращения рисков катастроф. На этой же территории планируется установить backup-серверы всех министерств и госведомств Армении.