15:13 | 14.06.13 | Նորություններ | 6407
Բլոգերների միջազգային օրվա կապակցությամբ Ռոստելեկոմ-Հայաստանի գրասենյակում այսօր բլոգ-տուր է կայացել:
Ընկերության գլխամասային գրասենյակում բլոգերներին ներկայացրել են դատա-կենտրոնը, ժամանակակից համակարգերն ու տեխնիկան, որոնք, ընկերության ներկայացուցչի փոխանցմամբ, Հայաստանում, որոշ սարքավորումների դեպքում նաեւ Հարավային Կովկասում, առաջին օգտագործողը Ռոստելեկոմն է:
«Լինելով Հայաստանի առաջատար օպերատորներից` այսօր հյուրընկալել ենք բլոգոլորտի մի քանի մասնագետների` նրանց ներկայացնելու մեր հեռանակարները, Հայաստանի ինտերնետի զարգացման ներկայիս փուլը եւ ինտերնետի դերակատարությունը բլոգինգի վրա»,- ասել է GNC-Alfa-ի գլխավոր տնօրեն Հայկ Ֆարամազյանը:
«Հաշվի առնելով լայնաշերտ ինտերնետի մեծ պահանաջարկը` առաջիկա 5 տարում նախաատեսում ենք Հայաստանի հիմնական բոլոր քաղաքներում եւ Երեւանում ինտերնետ հասանելիություն ապահովել»,- նշել է Հայկ Ֆարմանազյանը:
Բլոգ-տուրին հաջորդել է քննարկում, որի ընթացքում բլոգերներն ընկերության ներկայացուցչին ուղղել են իրենց հետաքրքրող հարցերը:
Մեդիամաքս-ի հետ զրույցում Սամվել Մարտիրոսյանը նշել է, որ բլոգ-տուրի արդյունքում կարողացավ ստանալ Հայաստանի ինտերնետի հետ կապված մի քանի հարցերի պատասխանը:

15:13 | 14.06.13 | News | 6732
The bloggers were familiarized with the data center, modern systems and equipment in the company's head office. The company's representative informed Rostelecom is the first user of this equipment in Armenia and in South Caucasus in some cases.
"As one of Armenia's leading operators, we hosted several specialists of the blogosphere to familiarize them with out prospects, the current phase of the development of Armenian internet and internet role in blogging", said GNC-Alfa CEO Hayk Farmazyan.
"Taking into account the high demand for broadband internet, we are going to provide internet availability in all the main towns of Armenia and Yerevan within coming 5 years", noted Hayk Farmazyan.
The blog-tour was followed by a discussion during which the bloggers asked their questions to the company's representative.
Samvel Martirosyan noted talking to Mediamax that as a result of the blog-tour, he managed to get the answers to several questions on the internet in Armenia.