Այսօր տեղի է ունեցել Orange WiFi «անկյունների» պաշտոնական բացումը Հայաստանի պետական ճարտարապետաշինարարական համալսարանում եւ Հայաստանի պետական կոնսերվատորիայում:
Ինչպես հայտնել են ընկերությունում, համալսարաններում անվճար WiFi-ով զինված անկյունների ստեղծման ծրագիրը մեկնարկել է դեռ 2011թ. եւ նախատեսվում է 2013թ. ընթացքում նման անկյունների թիվը հասցնել 13-ի, որոնցից 9-ը` Երեւանի եւ 4-ը՝ մարզային համալսարաններում:
Նախատեսվում է նման անկյուններ բացել նաեւ Գեղարվեստի պետական ակադեմիայում, Երեւանի պետական ճարտարագիտական համալսարանի Գյումրիի մասնաճյուղում եւ Գավառի պետական համալսարանում:
«Ինտերնետն արդեն մեր առօրյա կյանքի, ինչպես նաեւ ուսումնական գործընթացների անբաժան բաղկացուցիչն է: Այն այսօր աշխարհի համալսարաններում նույնքան կարեւոր եւ պարտադիր է, ինչքան գրադարանը: Վստահ եմ, որ այս WiFi անկյունները կփոխեն ուսանողների ամենօրյա ուսումնական կյանքը եւ կհեշտացնեն նրանց գործը»,- ասել Orange-ի գլխավոր տնօրեն Ֆրանսիս Ժելիբտերը:

17:21 | 27.03.13 | Новости | 4428
Сегодня состоялось официальное открытие Orange WiFi “уголков” в Армянском государственном  архитектурном университете и Госконсерватории.
Как сообщили в компании, программа по созданию бесплатных WiFi зон в университетах стартовала еще в 2011 году, в 2013 году планируется довести их число до 13, из которых 9 - в Ереване, а 4 – в марзах.
Планируется открыть уголки также в Государственной академии изобразительных искусств, Гюмрийском филиале Ереванского государственного архитектурного университета и Гаварском государственном университете.
“Интернет уже является неотъемлемой частью каждодневной жизни, а также образовательного процесса. На сегодняшний день он так же важен в университетах мира, как библиотека. Я уверен, что эти уголки WiFi изменят жизнь студентов и облегчат их обучение”,- сказал гендиректор Orange Франсис Желибтер.