15:38 | 30.01.13 | Նորություններ | 4543
Այսօր ՄՏՍ-ը հաղորդագրություն էր տարածել, ըստ որի ընկերությունների խումբը սկսել է ձեւավորել հատուկ հեռուստափաթեթներ, որոնք օպերատորը կառաջարկի լայնաշերտ ինտերնետի մատակարարներին Ռուսաստանի մարզերում, ինչպես նաեւ Հայաստանում, Բելառուսում եւ Ուկրաինայում:
2013 թ-ին ՄՏՍ-ը սկսել է հիբրիդ հեռուստահարթակի ստեղծման աշխատանքները, որը տեխնոլոգիապես կմիավորի երեք էկրանների վրա (հեռուստացույցների, շարժական սարքերի եւ համակարգիչների) հեռարձակումը:
«ՄՏՍ խմբի մաս կազմելով` ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն առաջնորդվում է խմբի կորպորատիվ ընդհանուր ռազմավարությամբ: Ինչ վերաբերում է հիբրիդ հեռուստահարթակին, ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը նույնպես այդ ընդհանուր նախագծի մաս է կազմում, թեեւ հստակ գնահատում, թե ե՞րբ այդ ծառայությունը կներդրվի Հայաստանում, դեռևս չի կատարվել», - Մեդիամաքս-ին ասել են մամլո ծառայությունում, հավելելով, որ ծրագրի ներդրումը կախված է շուկայի դինամիկայից, կարիքներից եւ պահանջարկից:

15:38 | 30.01.13 | Новости | 4995
МТС распространила сообщение, согласно которому группа компаний начала формировать специальные телепакеты, которые оператор предложит провайдерам широкополосного доступа в российских регионах, а также в Армении, Белоруссии и на Украине.
Группа МТС в 2013 году начала работы по создание гибридной платформы для ТВ, что технологически объединит трансляцию на трех экранах (телевизоры, компьютеры и мобильные устройства).
«Являясь частью Группы МТС, ВиваСелл-МТС руководствуется общей корпоративной стратегией группы. Что касается гибридной ТВ-платформы, то ВиваСелл-МТС также является частью этого общего проекта, хотя точная оценка сроков внедрения этой услуги в Армении пока не сделана», - сообщили Медиамакс в пресс-службе компании, добавив, что внедрение будет зависеть от динамики и потребностей рынка.