15:38 | 30.01.13 | Նորություններ | 4543
Այսօր ՄՏՍ-ը հաղորդագրություն էր տարածել, ըստ որի ընկերությունների խումբը սկսել է ձեւավորել հատուկ հեռուստափաթեթներ, որոնք օպերատորը կառաջարկի լայնաշերտ ինտերնետի մատակարարներին Ռուսաստանի մարզերում, ինչպես նաեւ Հայաստանում, Բելառուսում եւ Ուկրաինայում:
2013 թ-ին ՄՏՍ-ը սկսել է հիբրիդ հեռուստահարթակի ստեղծման աշխատանքները, որը տեխնոլոգիապես կմիավորի երեք էկրանների վրա (հեռուստացույցների, շարժական սարքերի եւ համակարգիչների) հեռարձակումը:
«ՄՏՍ խմբի մաս կազմելով` ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն առաջնորդվում է խմբի կորպորատիվ ընդհանուր ռազմավարությամբ: Ինչ վերաբերում է հիբրիդ հեռուստահարթակին, ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը նույնպես այդ ընդհանուր նախագծի մաս է կազմում, թեեւ հստակ գնահատում, թե ե՞րբ այդ ծառայությունը կներդրվի Հայաստանում, դեռևս չի կատարվել», - Մեդիամաքս-ին ասել են մամլո ծառայությունում, հավելելով, որ ծրագրի ներդրումը կախված է շուկայի դինամիկայից, կարիքներից եւ պահանջարկից:

15:38 | 30.01.13 | News | 4499
MTS disseminated a press release according to which the group of companies started forming special TV packages which the operator will offer to broadband internet providers in Russian regions as well as in Armenia, Belarus and Ukraine.
In 2013, MTS started works on establishing hybrid TV platform which technologically combines broadcasting in 3 screens - TV, mobile devices and computers.
"Making part of MTS group, VivaCell-MTS is guided by overall corporate strategy of the group. As for hybrid TV platform, VivaCell-MTS also makes part of this general project though the accurate assessment of dates of introduction of the service in Armenia is not yet given", Mediamax was informed in the company's press service. They added that the introduction will be subject to dynamics and demands of the market.