12:52 | 17.01.13 | Նորություններ | 4848
ՀՀ տարածքում գտնվող դպրոցներին ինտերնետ ծառայություն մատակարարող Ucom ընկերությունն այս տարի կավելացնի Երեւանի դպրոցներում ինտերնետի արագությունը:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այս մասին այսօր հայտնել են Ucom ընկերության գլխավոր տնօրեն Հայկ Եսայանն ու կրթության եւ գիտության նախարար Արմեն Աշոտյանը:
Արմեն Աշոտյանն այսօր այցելել էր Ucom-ի գլխավոր գրասենյակ:
«Այս տարի շուրջ 4-5 անգամ կբարձրանա Երեւան քաղաքի դպրոցների ինտերնետ ծառայության արագությունը, 20 ՄԲ/վ թողունակություն կստանան բոլոր դպրոցները»,-ասել է Հայկ Եսայանը:
«Այս տարի եւս Ucom-ը շահել է դպրոցներին ինտերնետով ապահովելու հնարավորություն: Ընկերությունը ցուցաբերում է հատուկ ուշադրություն կրթության հանդեպ` մատակարարելով գերարագ ինտերնետ նույն գնով, որով պարտավորվել էր տրամադրել ավելի դանդաղ` շուրջ 5 անգամ ցածր արագության համար», - ասել է Ucom-ի ղեկավարը:
Արմեն Աշոտյանը գոհունակություն է հայտնել մասնավոր միջավայրում սոցիալապես պատասխանատու ընկերության առկայության համար, որը պատրաստ է աջակցել եւ ներդրումներ կատարել կրթական ոլորտում:

12:52 | 17.01.13 | Новости | 5122
Компания Ucom, предоставляющая интернет школам на территории Армении, в этом году увеличит скорость интернета в ереванских школах.
Как сообщает Медиамакс, об этом заявили сегодня гендиректор компании Ucom Айк Есаян и министр образования и науки Армен Ашотян.
Армен Ашотян посетил сегодня главный офис Ucom.
«В этом году почти в 4-5 раза увеличится скорость интернета в школах Еревана, все школы получат пропускную способность в 20 МБ/сек», - сказал Айк Есаян.
«Ucom и в этом году выиграл возможность обеспечивать школы интернетом. Компания уделяет особое внимание школам, предоставляя сверхбыстрый интернет по той же цене, по которой обязалась предоставить интернет со скоростью почти в 5 раз меньше», - сказал руководитель Ucom.