07:32 | 03.12.12 | Նորություններ | 4205
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի եւ «BirthLink» ՀԿ համատեղ իրականացվող նորածնային խնամքի նախագծի շրջանակներում Սպիտակի ծննդատունը համալրվեց նորածնային խնամքի անհրաժեշտ սարքավորումներով:
Հիվանդանոցին տրմադրվել են հետեւյալ սարքավորումները. վերակենդանացման սեղանիկ՝ ջերմահաղորդիչով, պուլսօքսիմետր, շարժական թթվածնային բալոն, պայուսակ՝ հրատապ իրավիճակների համար, տաքացվող ներքնակ, արտածծիչ (սարքավորում արտածծման համար), հայտնել են ընկերությունում:
«Սպիտակը Լոռու մարզի երկրորդ քաղաքն է, որն ընդգրկվել է նորածնային խնամքի ծրագրում: Այս նախագիծը ձեռնարկելու առաջին իսկ պահից գիտակցում էինք, որ մեզ մարտահրավերներով լի ճանապարh է սպասվում, սակայն վճռական էինք, եւ մենք շարունակելու ենք նախագիծն իրականացնել այնքան ժամանակ, մինչեւ վստահ լինենք, որ հատուկ հոգածության կարիք ունեցող յուրաքանչյուր նորածին ապահով է` հիվանդանոցներում տեղադրված անհրաժեշտ սարքավորումների շնորհիվ»,- նշել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:
ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ն արդեն հինգ տարի համագործակցում է «BirthLink» ՀԿ հետ: Այս ժամանակահատվածում Երեւանի եւ մարզերի ավելի քան 30 բժշկական կենտրոններում տեղադրվել է մոտ 360 մլն դրամ ընդհանուր արժողության սարքավորում:

07:32 | 03.12.12 | Новости | 4410
ВиваСел-МТС, в рамках совместной программы в Birthlink, предоставил спитакскому роддому современное оборудование.
«Спитак – второй город Лорийского марза, который включен в программу ухода за новорожденными. С момента запуска этой программы мы осознавали, что нас ждет путь, полный вызовов, однако мы были решительны и продолжили реализовывать программу до тех пор, пока не будет уверены, что каждый новорожденный находится в бесопасности благодаря наличию в больницах необходимого оборудования», - отметил гендиректор компании Ральф Йирикян.
Компания уже 5 лет сотрудничает с Birthlink, способствуя снижению уровня детской смертности в Армении. За этот период более 30 медучреждений Еревана и регионов получили оборудование стоимостью около 360 млн. драмов.