05:39 | 30.10.12 | Նորություններ | 3253
Երեւան/Մեդիամաքս/. Mail.Ru Group ընկերության փոխնախագահ, տեխնիկական տնօրեն Վլադիմիր Գաբրիելյանը այսօր Mail.Ru: Update կոնֆերանսին հայտարարել է սոցիալական ցանցերի հետ ինտեգրված`սեփական բրաուզերի փորձնական տարբերակի գործարկման մասին:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ի հատուկ թղթակիցը Մոսկվայից, օգտատերերի ակտիվ մասնակցությամբ մշակված Mail.Ru-ի նոր բրաուզերը «Ամիգո» է կոչվում: Այն ինտեգրված է Օդնոկլասնիկի, ՎԿոնտակտե, Մոյ Միր եւ Facebook սոցիալական ցանցերի հետ:
Այս սոցիալական ցանցերի միջեւ անցում կարելի է կատարել մեկ «քլիքով»:
«Բրաուզերը թույլ է տալիս սոցցանցերում միշտ օն-լայն լինել, իմանալ, թե ե՞րբ այն մարդը, ում հետ ցանկանում եք խոսել, եկավ օն-լայն: Կարող եք նաեւ տեսնել ձեր ընկերների կողմից սոցցանցերում արված բոլոր թարմացումները», - ասել է Վլադիմիր Գաբրիելյանը:

05:39 | 30.10.12 | Новости | 3250
Ереван/Медиамакс/. Вице-президент, технический директор Mail.Ru Group Владимир Габриелян объявил сегодня на конференции Mail.Ru: Update о запуске бета-версии собственного браузера, интегрированного с социальными сетями.
Как сообщает спецкор Медиамакс из Москвы, новый браузер, разработанный Mail.Ru при активном участии пользователей, называется «Амиго». Он интегрирован с социальными сетями Одноклассники, ВКонтакте, Мой Мир и Facebook.
Переключаться между социальными сетями можно одним «кликом».
«Браузер позволяет постоянно оставаться онлайн в соцсетях, узнавать, когда человек, с которым вы хотите поговорить, пришел в онлайн. Вы мгновенно получаете уведомления. Вы та сможете видеть все те обновления, которые ваши друзья делают в соцсетях», - сказал Владимир Габриелян.