03:04 | 25.09.12 | Նորություններ | 4736
Երեւան/Մեդիամաքս/. «Արվեստների Պատկերասրահ» մշակութային հիմնադրամը` առաջին տիկին Ռիտա Սարգսյանի հովանու ներքո եւ ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերության գլխավոր հովանավորությամբ, ներկայացնում է Վերադարձի դասական երաժշտության վեցերորդ փառատոնը:
Փառատոնի նպատակն է` մի տանիքի տակ համախմբել Հայաստանի եւ արտերկրի դասական երաժշտության հայ կատարողներին: ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը վճռական է վերջին երկու տասնամյակում արտասահմանում ստեղծագործող մեր հայրենակիցների` Հայաստան այցելությանն աջակցելու եւ իրենց կատարումներով` դասական երաժշտության հմայքը հայ հասարակությանը ներկայանալու նվիրական գործին սատարելու հարցում: Արդեն վեցերորդ տարին`այս փառատոնը մեր երկրի զավակներին հայրենիք է բերում աշխարհի տարբեր անկյուններից: Փառատոնի մասնակիցների թվում են հանրահայտ հայ երաժիշտներ Ֆրանսիայից, Իսրայելից, Դանիայից եւ Գերմանիայից, հայտնել են ընկերությունում:
«Դասական երաժշտությունը կարեւոր է մարդու ներդաշնակ զարգացումն ապահովելու համար: Որպես Հայաստանում հեռահաղորդակցության առաջատար օպերատոր եւ կորպորատիվ պատասխանատու քաղաքացի, ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը մեծ կարեւորություն է տալիս հայաստանյան հասարակության գեղագիտական դաստիարակությանը եւ բազմակողմանի զարգացմանը: Մենք պետք է նպաստենք մեր հասարակությունում դասական երաժշտության մասսայականացմանը, հատկապես` երիտասարդների շրջանում: Չէ՞ որ դասական երաժշտությունն է ի զորու ընդլայնելու մարդու` շրջապատող աշխարհի ամբողջ գեղեկցությունն ըմբռնելու եւ գնահատելու ունակությունը: Երաժշտությունը կարող է հարստացնել մարդու կյանքը եւ օգնել տեսնել աշխարհը նորովի», - նշել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

03:04 | 25.09.12 | Новости | 5046
Ереван/Медиамакс/. Культурный фонд “Галерея искусств” под патронажем первой леди Армении Риты Саргсян и при генеральном спонсорстве компании “ВиваСелл-МТС” представляет 6-й фестиваль классической музыки “Возвращение”.
Цель фестиваля - собрать под одной крышей местных и зарубежных армянских исполнителей классической музыки. ВиваСелл-МТС решителен в вопросе содействия приезду наших соотечественников, творящих за рубежом, и представления армянскому обществу очарования классической музыки посредством их выступлений. Благодаря фестивалю уже шестой год на родину приезжают наши соотечественники из разных уголков мира. Среди участников фестиваля - известные армянские музыканты из Франции, Израиля, Дании и Германии, говорится в сообщении компании.
“Классическая музыка важна для гармоничного развития человека. В качестве ведущего оператора связи и корпоративно ответственного гражданина, ВиваСелл-МТС придает большое значение эстетическому воспитанию и всестороннему развитию населения Армении. Мы должны способствовать популяризации классической музыки в нашем обществе, особенно среди молодежи. Ведь именно классическая музыка способна повысить способность человека оценивать и понимать красоту окружающего мира. Музыка может обогатить жизнь человека и помочь ему увидеть мир по-новому”, - отметил гендиректор компании Ральф Йирикян.