03:04 | 25.09.12 | Նորություններ | 4736
Երեւան/Մեդիամաքս/. «Արվեստների Պատկերասրահ» մշակութային հիմնադրամը` առաջին տիկին Ռիտա Սարգսյանի հովանու ներքո եւ ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերության գլխավոր հովանավորությամբ, ներկայացնում է Վերադարձի դասական երաժշտության վեցերորդ փառատոնը:
Փառատոնի նպատակն է` մի տանիքի տակ համախմբել Հայաստանի եւ արտերկրի դասական երաժշտության հայ կատարողներին: ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը վճռական է վերջին երկու տասնամյակում արտասահմանում ստեղծագործող մեր հայրենակիցների` Հայաստան այցելությանն աջակցելու եւ իրենց կատարումներով` դասական երաժշտության հմայքը հայ հասարակությանը ներկայանալու նվիրական գործին սատարելու հարցում: Արդեն վեցերորդ տարին`այս փառատոնը մեր երկրի զավակներին հայրենիք է բերում աշխարհի տարբեր անկյուններից: Փառատոնի մասնակիցների թվում են հանրահայտ հայ երաժիշտներ Ֆրանսիայից, Իսրայելից, Դանիայից եւ Գերմանիայից, հայտնել են ընկերությունում:
«Դասական երաժշտությունը կարեւոր է մարդու ներդաշնակ զարգացումն ապահովելու համար: Որպես Հայաստանում հեռահաղորդակցության առաջատար օպերատոր եւ կորպորատիվ պատասխանատու քաղաքացի, ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը մեծ կարեւորություն է տալիս հայաստանյան հասարակության գեղագիտական դաստիարակությանը եւ բազմակողմանի զարգացմանը: Մենք պետք է նպաստենք մեր հասարակությունում դասական երաժշտության մասսայականացմանը, հատկապես` երիտասարդների շրջանում: Չէ՞ որ դասական երաժշտությունն է ի զորու ընդլայնելու մարդու` շրջապատող աշխարհի ամբողջ գեղեկցությունն ըմբռնելու եւ գնահատելու ունակությունը: Երաժշտությունը կարող է հարստացնել մարդու կյանքը եւ օգնել տեսնել աշխարհը նորովի», - նշել է ընկերության գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

03:04 | 25.09.12 | News | 4813
Yerevan/Mediamax/. “Gallery of Arts” cultural foundation, under patronage of the First Lady of the Republic of Armenia Mrs. Rita Sargsyan and with VivaCell-MTS general sponsorship, presents the Return 6th Classical Music Festival.
The aim of the festival is bringing together under one roof those Armenian classical musicians, who have left for other countries during the last two decades. VivaCell-MTS is committed to the noble goal of providing our compatriots, who are making musical career outside Armenia an opportunity to visit and perform for the Armenian lovers of classical music. For already six years, this festival is bringing the sons and daughters of Armenia to Homeland from all parts of the world. Famous Armenian musicians from France, Israel, Denmark and Germany will perform during the Festival, company\'s press-service informs.
«Experiencing classical music is very important for the individual development and harmony. And, as Armenia’s leading telecommunication operator and responsible corporate citizen, VivaCell-MTS pays high importance to the aesthetical education and development of the Armenian society. Classical music is a magical tool we must cultivate in the society, and especially in the younger generation, because it is the classical music that can broaden human ability to understand and appreciate the whole beauty of the world around them. It is the music that can enrich one’s life, provide a tool to experience the world from a new perspective”, VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian commented.