07:06 | 13.09.12 | Նորություններ | 4499
Երեւան/Մեդիամաքս/. էքստրեմալ սպորտի «Ադրենալին» ասոցիացիան ԱրմենՏելի (Beeline ապրանքանիշ) աջակցությամբ կազմակերպում է արտաճանապարհային մեքենաների վարման Jeep-Profi անվանակարգում միջազգային բաց առաջնություն:
Quadra Drive անվանմամբ առաջնությունը կանցկացվի 2012թ. սեպտեմբերի 15-ից 16-ը Տաուշի մարզում: Երկօրյա մրցումը կմեկնարկի Դիլիջան քաղաքում, իսկ ավարտը կհայտարարվի Իջեւանում: Առաջնության մասնակիցներին կբաժանվի տոպոգրաֆիկ քարտեզներ մայրուղու նկարագրությամբ եւ երթուղու հստակ նշված կետերով: Յուրաքանչյուր հստակ նշված կետն անցնելիս մասնակիցը կստանա որոշակի միավորների քանակ: Հաղթող կճանաչվի այն թիմը, որն ավելի կարճ ժամանակահատվածում կհավաքի առավել թվով միավորներ, հայտնել են ընկերությունում:
Բաց առաջնությանը կարող են մասնակցել Jeep-Profi դասին համապատասխանող բոլոր լիաքարշակ արտաճանապարհային մեքենաները: Առաջին անգամ Հայաստանում նման մրցույթի մասնակցելու համար հրավիրվում են քառացիկլետ վարողներ: Մրցակիցների գրանցումը կատարվում է էքստրեմալ սպորտի «Ադրենալին» ասոցիացիայի 010 228085 հեռախոսահամարով:
«Ես շնորհավորում եմ Էքստրեմալ մարզաձեւերի բոլոր սիրահարներին աշնանային շրջանի բացման կապակցությամբ: «Ադրենալին» ասոցիացիայի հետ համատեղ մենք սկսում ենք այս շրջանը նոր սպորտային կարգերով եւ Jeep-Profi նոր ավտոմեքենաների մրցման անվանակարգով: Այս մրցույթում վարորդի հաջողությունը կախված է ոչ միայն մեքենայի տեխնիկական վիճակից եւ այն վարելու արհեստավարժությունից, ինչպես նաեւ տեղանքի իմացությունից եւ տոպոգրաֆիկ քարտեզից օգտվելու հմտությունից», - նշել է ԱրմենՏել-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Միջոցառմանը մասնակցելու համար հրավիրված են վարորդներ Վրաստանից, Ռուսաստանից եւ Իրանից: Մրցույթին աջակցում են նաեւ Vitesse եւ NakOil ընկերությունները:

07:06 | 13.09.12 | Новости | 3038
Ереван/Медиамакс/. Ассоциация экстремального спорта «Адреналин» при поддержке АрменТел (торговая марка Beeline) организует открытое международное первенство по управлению внедорожниками в классе Jeep-Profi.
Соревнование под названием Quadra Drive пройдет с 15 по 16 сентября 2012 года в Тавушском марзе. Старт двухдневного соревнования будет дан в городе Дилижан, а финишем станет город Иджеван. Участникам первенства будут розданы топографические карты с описанием трассы по бездорожью и конкретными контрольными точками маршрута. За прохождение каждой контрольной точки участник получает определенное количество очков. Победителем станет экипаж, набравший наибольшее число очков за меньшее время, сообщили в АрменТел.
К участию в открытом соревновании допускаются все полноприводные внедорожники,  соответствующие стандарту Jeep-Profi. Впервые в Армении для участия в соревновании такого класса приглашаются и водители квадроциклов. Регистрация участников предстоящего первенства открыта по телефонному номеру армянской ассоциации экстремального спорта «Адреналин» - 010 22-80-85.
«Я поздравляю всех любителей экстремального спорта с открытием осеннего сезона. В сотрудничестве с ассоциацией «Адреналин» мы открываем этот сезон новыми спортивными дисциплинами и новым типом автомобильных соревнований – Jeep-Profi. В этом классе соревнований успех водителя зависит не только от мастерства управления автомобилем и технического состояния машины, но и от знания местности и навыков использования топографических карт», - отметил генеральный директор АрменТел Игорь Климко.
Для участия в мероприятии также приглашены водители из Грузии, России и Ирана. Содействие первенству оказывают компании Vitesse и Nakoil.