14:29 | 03.09.12 | Նորություններ | 2177
Երեւան/Մեդիամաքս/. Facebook-ն օրերս նախատեսում է օգտագործողների կողմից մուտքագրված տեղեկատվության հիման վրա գովազգի նպատակադրման ծառայություն գործարկել, գրում է Bloomberg-ը:
Ենթադրվում է, որ նպատակադրումը տեղի է ունենալու օգտագործողների կոնտակտային տվյալների հիման վրա, եւ գովազդատուները մուտք չեն ստանա դեպի մարդկանց անձնական տվյալներ:
Գովազդի նպատակադրման համար օգտագործվելու են տվյալները, որոնք օգտագործողը թողել է սոցցանցում տարատեսակ ծառայությունների դիմաց վճարելիս: Արդեն իսկ ընդունված աշխարհագրական սկզբունքով գովազդի նպատակադրումից նոր ծառայությունը տարբերվելու է ավելի հասցեական լինելով:
Одноклассники-ն ընդլայնել է իր գովազդային հնարավորությունները
Одноклассники սոցցանցը կայքի ձախ մասում գտնվող 200*300 պիքսել չափով գովազդային վահանակը տեղափոխել է աջ կողմ՝ փոխարենը ավելացնելով նոր վահանակ՝ 200*450 պիքսել մեծությամբ:
Նոր հարթակի գործարկումը թելադրված է այն հանգամանքով, որ ցանցի նախկին գովազդային տարածքներն ամբողջովին վաճառված են մինչեւ տարեվերջ, Ведомости թերթին ասել է սոցցանցի բաժնետեր, Mail.ru Group-ի կոմերցիոն տնօրեն Ալեքսեյ Կատկովը:
Ըստ նրա, նոր վահանակը հարմար հարթակ է իմիջային գովազդի համար եւ կօգնի սոցցանցին մի քանի անգամ ավելացնել գովազդային եկամուտները:
Ռուսաստանյան խոշորագույն ВКонтакте ցանցի հիմնադիր եւ գլխավոր տնօրեն Պավել Դուրովը չի շտապում հետեւել մրցակցի օրինակին. «Վահանա՞կ: Ծիծաղում ե՞ք: Մենք չունենք ու չենք ունենալու վահանակներ»,- ասել է նա Ведомости-ին:

Ереван/Медиамакс/. В течение недели Facebook планирует запустить таргетинг рекламы на основе пользовательской информации, сообщает агентство Bloomberg.
Предполагается, что таргетинг будет происходить благодаря контактной информации пользователя. Тем не менее рекламодатели не получат доступ к персональным данным.
Для таргетинга будут использованы данные, которые пользователь оставлял при оплате услуг в Сети, используя соответствующие приложения. Отличие новой услуги от географического таргетинга заключается в ее большей нацеленности на пользователя.
«Одноклассники» расширяет рекламные площади на сайте
Сегодня «Одноклассники» объявят об изменениях: баннер размером 200 на 300 точек, до сих пор располагавшийся на экране слева внизу, переместился в правую верхнюю часть экрана, а на его прежнем месте появился еще один вертикальный баннер - 200 на 450 точек.
Добавить его пришлось потому, что прежние рекламные возможности «Одноклассников» полностью распроданы до конца года, рассказал «Ведомостям» Алексей Катков, коммерческий директор Mail.ru Group, контролирующей эту соцсеть.
По его словам,  баннер площадью 200 на 450 точек - это заметный элемент на экранах любых компьютеров и ноутбуков, уверен Катков, и предназначен этот формат для имиджевой рекламы. Цену размещения рекламы на новом баннере он не называет, но говорит, что «Одноклассники» рассчитывают увеличить рекламные доходы в разы.
Гендиректор крупнейшей российской социальной сети «В контакте» Павел Дуров следовать примеру конкурента не спешит. «Баннер? Смеетесь? У нас нет и не будет баннеров», - заявил он «Ведомостям».