17:16 | 28.08.12 | Նորություններ | 4787
Երեւան/Մեդիամաքս/. «Օրանժ - Ֆրանս տելեկոմ» ընկերության փոխնախագահ Բընուա Շինը այսօր ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանին է ներկայացրել “Օրանժ Արմենիա” ընկերության նոր գլխավոր տնօրեն Ֆրանսիս Ժելիտբերիին, ով այդ պաշտոնում փոխարինելու է իր գործունեությունն ավարտող Բրունո Դյութուային:
Տիգրան Սարգսյանը «Օրանժ Արմենիա» ընկերության նոր ղեկավարին մաղթել է հաջողություններ հետագա գործունեության մեջ եւ շնորհակալություն հայտնել Բրունո Դյութուային` Հայաստանում կատարած աշխատանքի համար:
Վարչապետը հանդիպման ժամանակ ասել է, որ Հայաստանում Օրանժի ներկայությունից շահում են ՀՀ քաղաքացիները:
«Օրանժը տեղեկատվական հաղորդակցության դաշտում ավելացրեց մրցակցությունը, բարձրացրեց մատուցվող ծառայությունների որակը եւ դրանց հասանելիության աստիճանը, ինչից, բնականաբար, շահեցին մեր քաղաքացիները»,- ասել է Տիգրան Սարգսյանը:
Բընուա Շինն էլ իր հերթին ասել է, որ Օրանժը պատրաստակամ է հետագայում եւս շարունակել ներդրումները Հայաստանում, ինչպես նաեւ ավելացնել մատուցվող բարձր մակարդակի ծառայությունների քանակը:

17:16 | 28.08.12 | Новости | 4764
Ереван/Медиамакс/. Вице-президент компании “Оранж - Франс Телеком” Бенуа Шин представил сегодня премьер-министру Армении Тиграну Саргсяну нового генерального директора компании “Оранж Армения” Франсис Желитбери, которая на этом посту заменит завершающего свою деятельность Бруно Дютуа.
Тигран Саргсян пожелал новому руководителю “Оранж Армения” удачи в деятельности и поблагодарил Бруно Дютуа за проделанную работу.
Премьер-министр заявил в ходе встречи, что от присутствия Оранж в Армении выигрывают граждане Армении.
“Оранж увеличил конкуренцию в сфере информационных телекоммуникаций, увеличил качество предоставляемых услуг и уровень их доступности, от чего, естественно, выиграли наши граждане”,- сказал Тигран Саргсян.
Бенуа Шин заявил в свою очередь, что Оранж планирует и в будущем продолжить инвестиции в Армении, а также увеличить количество предоставляемых высококачественных услуг.