17:10 | 10.07.12 | Նորություններ | 5378
Երեւան/Մեդիամաքս/. ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը «PC էլեկտրոնիքս»-ի, ԱԿԲԱ-Կրեդիտ Ագրիկոլ Բանկի եւ Հայաստանում Մայքրոսոֆթ կորպորացիայի ներկայացուցչության հետ համագործակցությամբ ներկայացրել է նոր` «Ինտերնետ+համակարգիչ» լայնածավալ նախագծի մեկնարկը, որի նպատակն է Հայաստանի մարզերին տրամադրել մատչելի ինտերնետ կապ եւ դրանից օգտվելու համար` սարքերի լայն ընտրանի:
«Ինտերնետ+համակարգիչ» ծրագիրը մեկնարկել է Տավուշի մարզի սահմանամերձ գյուղերից մեկում` Այգեձորում: Ծրագիրը կարեւոր է ոչ միայն կոմերցիոն առումով, այլեւ ռազմավարական, կրթական եւ սոցիալական տեսանկյունից, քանի որ հատկապես սահմանամերձ գյուղերում չի կարելի գերագնահատել հուսալի ինտերնետային կապի առկայության կարեւորությունը:
Շնորհիվ «ինտերնետ+համակարգիչ» ծրագրի, գյուղական համայնքների բնակիչները հնարավորություն կունենան ապառիկ ձեռք բերելու նոութբուք, համակարգիչ կամ նեթբուք, եթե բաժանորդագրվեն ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի «ՄՏՍ կոնեկտ ուսանողական», «ՄՏՍ կոնեկտ անսահմանափակ» կամ «ՄՏՍ կոնեկտ անսահմանափակ+» սակագնային պլաններից որեւէ մեկին: Բոլոր սարքերում Մայքրոսոֆթն անվճար տեղադրում է լիցենզավորված ծրագրային փաթեթ: Բաժանորդները հնարավորություն կունենան ստանալ ստորեւ նշված սարքերը` առաջին 2 ամիսների ընթացքում ազատվելով վճարելու անհրաժեշտությունից: Վարկի ժամկետը 24 ամիս է եւ ենթադրում է 22 մարում, իսկ պայմանագրի առաջին 60 օրվա ընթացքում ինտերնետ կապը կտրամադրվի անվճար:
Ստորեւ նշված աղյուսակը ներկայացնում է հաճախորդի համընդհանուր ամսական վճարը` ներառյալ ապառիկ գնման պայմանները եւ ինտերնետային սակագնային պլանի ամսական վճարը:

17:10 | 10.07.12 | Новости | 5937
Ереван/Медиамакс/. ВиваСелл-МТС в сотрудничестве с «PC Electronics», АКБА-КРЕДИТ-АГРИКОЛЬ Банком и представительством корпорации Майкрософт в Армении представил начало нового широкомасштабного проекта “Интернет+компьютер”, целью которого является предоставление пользователям доступной интернет связи и широкого ассортимента техники.
Программа “Интернет+компьютер” стартовала в Айгедзоре - одном из приграничных сел Тавушской области. Программа важна не только с коммерческой, но также со стратегической, образовательной и социальной точек зрения, так как особенно в приграничных селах нельзя недооценивать важность существования надежной интернет-связи.
Благодаря программе “Интернет+компьютер”, у жителей сельских общин будет возможность приобрести в кредит нетбук, компьютер или ноутбук, если они подпишутся на один из тарифных планов ВиваСелл-МТС - “МТС-Коннект студенческий”, “МТС Коннект безлимитный” или “МТС Коннект Безлимитный+”. Майкрософт бесплатно установит лицензионный программный пакет на всех компьютерах. У абонентов будет возможность получить данное оборудование, освобождаясь от оплаты в течение двух месяцев. Срок кредита составляет 24 месяца и предусматривает 22 погашения, а в течение первых 60 дней договора интернет-связь предоставляется бесплатно.