16:58 | 26.04.12 | Նորություններ | 5424
Orange-ը ներկայացնում է սմարթֆոնների համար նախատեսված EURO 2012-ի միակ պաշտոնական ծրագրային հավելվածը
Երուան/Մեդիամաքս/. EURO 2012-ի մեկնարկի նախապատրաստական փուլում Orange-ը եւ ՈՒԵՖԱ-ն համատեղ ներկայացնում են բջջային հեռախոսների համար նախատեսված ՈՒԵՖԱ EURO 2012-ի պաշտոնական ծրագրային հավելվածը:
Ծրագրային հավելվածը հասանելի է ութ, այդ թվում` iOS, Android, Windows Phone, Blackberry, Bada եւ Java պլատֆորմների համար: Այն ֆուտբոլասերներին հնարավորություն կտա անվճար թարմ տեղեկություններ ստանալ թիմերի եւ մրցաշարի վերաբերյալ, դիտել տեսահարցազրույցներ եւ վճարովի հիմունքներով ստանալ ֆուտբոլային հանդիպումների վերաբերյալ լուսաբանումներ, վիճակագրական տվյալներ եւ անհատական հուշում-ծանուցումներ, որոնց միջոցով ֆուտբոլասերները կունենան իրենց սիրելի թիմերի մասին ամենաթարմ տեղեկությունները:
«Երջանիկ ենք Հայաստանի մեր բաժանորդներին տալ այն նույն հնարավորությունները, որ ունեն Orange-ի բաժանորդները մյուս 10 եվրոպական երկրներում: Սա իսկապես հրաշալի հնարավորություն է մեր բաժանորդների համար մասնակցելու համաեվրոպական ֆուտբոլային տոնին, զգալ այն խանդավառությունն ու տոնական տրամադրությունը, որ այդ ժամանակ միավորելու են Եվրոպայի բոլոր ֆուտբոլասերներին, օգտվել իրենց սմարթֆոնի եւ իրենց օպերատորի ընձեռած բացառիկ հնարավորություններից», - ասաց Orange Արմենիայի Մարքեթինգի տնօրեն Արամ Մկրտչյանը:
ՈՒԵՖԱ EURO 2012-ի պաշտոնական ծրագրային հավելվածը ֆուտբոլասերները կարող են ձեռք բերել ծրագրային հավելվածների բոլոր խոշոր «խանութներում» (Application Store) Իսպանիայում, Լեհաստանում, Ֆրանսիայում, Մեծ Բրիտանիայում, Սլովակիայում, Ռումինիայում, Ավստրիայում, Լյուքսեմբուրգում, Մոլդովայում, Շվեյցարիայում եւ Հայաստանում:

16:58 | 26.04.12 | Новости | 5142
Ереван/Медиамакс/. На подготовительном этапе до старта EURO 2012 Orange и УЕФА совместно представляют официальное приложение EURO-2012 УЕФА для смартфонов.
Программное приложение доступно для пользователей восьми мобильных платформ, включая iOS, Android, Windows Phone, Blackberry, Bada и Java.
Пользователи бесплатного профиля  смогут ознакомиться с последними новостями о турнире и командах, комментариями в прямом эфире, а также смотреть видео интервью.
Программное обеспечение предоставит возможность футбольным болельщикам получать бесплатную свежую информацию о командах и чемпионате, смотреть видео-интервью и на платной основе получать статистику, обзоры лучших игровых моментов, а также выстраивать личные предпочтения для знакомства с новостями о любимых командах.
«Мы счастливы предоставить армянским абонентам те же самые возможности, которые имеют абоненты Orange в 10 европейских странах. Это воистину прекрасная возможность принять участие во всеевропейском футбольном празднике, почувствовать тот энтузиазм и праздничное настроение, которые в этот момент обледеняют всех футбольных болельщиков Европы, пользоваться исключительными возможностями своего смартфона и оператора», - заявил директор по маркетингу Orange Armenia Арама Мкртчяна.
Болельщики могут приобрести официальное программное обеспечение EURO 2012 УЕФА во всех крупных “магазинах” (Application Store) в Испании, Польше, Франции, Великобритании, Словакии, Румынии, Австрии, Люксембурге, Молдове, Швейцарии и Армении.