14:24 | 27.03.12 | Նորություններ | 3906
Երեւան/Մեդիամաքս/. Այսօրվանից “Ինտերակտիվ Թիվի” ընկերությունը Վերակառուցման եւ զարգացման եվրոպական բանկի (ՎԶԵԲ) հետ համագործակցության շրջանակներում սկսում է տրամադրել նաեւ ինտերնետ ծառայություն:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, ընկերության մարքեթինգի բաժնի ղեկավար Էդգար Դավթյանն ասել է, որ ինտերնետ ծառայությունն արդեն հասանելի է Կենտրոն համայնքում, դրան կհաջորդի Աջափնյակը:
Ներկայացնելով նոր ծառայությունը՝ նա տեղեկացրել է, որ “թիվի+ինտերնետ” մինիմալ փաթեթը (74 ալիք+2 մբ/վ ինտերնետ) կարելի է ձեռք բերել 9 հազար դրամով, մաքսիմալը՝ 15 հազարով (115 ալիք+8 մբ/վ): Ընկերությունը նաեւ անվճար տրամադրում է WiFi սարք:
ՎԶԵԲ ավագ բանկիր Ալեքսանդր Բաբայանն ասել է, որ “Ինտերակտիվ Թիվի” հետ համագործակցության պայմանագիրը կնքվել է 2011թ. սեպտեմբերին: Հինգ տարվա համագործակցության ծրագրի շրջանակներում բանկը փուլ առ փուլ ընկերությանը կտրամադրի $2,2 մլն՝ նոր սարքավորումների ձեռքբերման եւ նոր տեխնոլոգիաների ներդրման նպատակով:

14:24 | 27.03.12 | Новости | 4056
Ереван/Медиамакс/. С сегодняшнего дня компания «Интерактив ТВ» в рамках сотрудничества с Европейским банком реконструкции и развития (ЕБРР) начинает предоставлять также интернет-услуги.
Как сообщает Медиамакс, начальник отдела по маркетингу Эдгар Давтян сказал, что интернет уже доступен в столичном районе «Кентрон», на очереди – «Ачапняк».
Представляя новые услуги, он проинформировал, что минимальный пакет «TV+интернет» (74 канала + 2Мбит/сек) можно приобрести за 9 тыс. драмов, максимальный – за 15 тыс. драмов (115 каналов + 8Мбит/сек). Компания бесплатно предоставляет также WiFi модем.
Старший банкир ЕБРР Александр Бабаян сказал, что соглашение о начале сотрудничества с «Интерактив ТВ» было подписано в сентябре 2011 года, в рамках 5-летней программы сотрудничества банк предоставит компании поэтапно $2,2 млн. на приобретение нового оборудования и внедрение новых технологий.