12:00 | 27.03.12 | Նորություններ | 3255
Երեւան/Մեդիամաքս/.  ԱրմենՏել-ը (ապրանքանիշը Beeline) հայտարարել է Fiber to the building (FTTB) տեխնոլոգիայի հիման վրա Hi-Line Optic ծառայության կոմերցիոն մեկնարկի մասին, որի հիմնական տարբերությունը հեռախոսային գծով միացումից կայանում է կապի սիմետրիկ թողունակության մեջ:
Hi-Line Optic ծառայությունը մատուցվում է «Ուլտրա» սակագնային փաթեթի համաձայն, որտեղ 2.5 Մբ/վ թողունակությամբ սիմետրիկ անսահմանափակ կապուղու ամսավճարը կազմում է 6000 դրամ, հայտնել են ընկերությունում:
3.5, 5,6 եւ 12 Մբ/վ թողունակությամբ կապուղիների ամսեկան բաժանորդավճարը կազմում է համապատասխանաբար 8000, 12000, 15000 եւ 20000 դրամ: Hi-Line Optic ծառայության որեւէ սակագնային պլանին միանալու պայմանագրով չի նախատեսվում ծառայությունից որոշակի ժամկետ օգտվելու պարտադիր պայման:
Ներկայում FTTB տեխնոլոգիայի Hi-Line Optic ծառայությունը հասանելի է Գյումրի քաղաքի Անի թաղամասում: Առավել մանրամասն տեղեկատվություն կարելի է ստանալ www.beeline.am կայքում:
«FTTB տեխնոլոգիայով ինտերնետն ենթադրում է սիմետրիկ կապուղի, բարձր արագություն եւ կապի կայունություն: Ունենալով երկրի ամենազարգացած օպտիկամանրաթելային ենթակառուցվածքը, Հայաստանի միասնական օպերատորը վերջնական սպառողին հնարավորություն է տալիս օգտվելու կապի այդ ժամանակակից տեխնոլոգիայից:  Այսպիսով, մեր ընկերության պատմության մեջ սկսվում է զարգացման նոր փուլ, իսկ մեր հաճախորդների բնակարաններում հասանելի է դառնում FTTB տեխնոլոգիան, որը խոշոր լարային ցանցերի ապագան է», - ասել է ԱրմենՏել-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Hi-Line Optic ծառայության «Ուլտրա» անսահմանափակ սակագնային փաթեթներին միացումն անվճար է: Անցումները «Ուլտրա» սակագնային փաթեթի միջեւ նույնպես անվճար են:

12:00 | 27.03.12 | Новости | 3588
Ереван/Медиамакс/. АрменТел (торговая марка Beeline) объявил о коммерческом запуске услуги Hi-Line Optic по технологии Fiber to the building (FTTB), основное отличие которого от подключения через телефонную связь заключается симметричности пропускного канала.
Услуга Hi-Line Optic предоставляется по тарифной линейке «Ультра», где стоимость симметричного безлимитного канала пропускной способностью в 2,5 Мбит/c составляет 6000 драмовм, сообщили в компании.
Ежемесячная абонентская плата за аналогичные каналы пропускной способностью в 3.5; 5; 6 и 12 Мбит/c составляет соответственно 8000, 12000, 15000 и 20000 драмов. Подключение к одному из вышеназванных тарифных планов не предполагает заключение контракта с обязательным условием пользования услугой в течение определенного времени.
На данный момент услуга Hi-Line Optic по технологии FTTB доступна в районе Ани города Гюмри.
«Интернет по технологии FTTB предполагает синхронный канал, высокую скорость и надежность связи. Владея самой развитой оптоволоконной инфраструктурой в стране, универсальный оператор Армении начинает доводить эту самую совершенную технологию связи до конечного абонента. Тем самым, в истории нашей компании начинается качественно новый виток развития, а нашим клиентам, непосредственно в их домах становится доступна связь по технологии FTTB, за которой будущее крупных проводных сетей», - отметил Генеральный директор ЗАО «АрменТел» Игорь Климко.
Подключиться к безлимитным тарифным планам «Ультра» услуги  Hi-Line Optic можно бесплатно. Переходы с одного безлимитного тарифного плана «Ультра» на другой также бесплатны.