12:00 | 27.03.12 | Նորություններ | 3255
Երեւան/Մեդիամաքս/.  ԱրմենՏել-ը (ապրանքանիշը Beeline) հայտարարել է Fiber to the building (FTTB) տեխնոլոգիայի հիման վրա Hi-Line Optic ծառայության կոմերցիոն մեկնարկի մասին, որի հիմնական տարբերությունը հեռախոսային գծով միացումից կայանում է կապի սիմետրիկ թողունակության մեջ:
Hi-Line Optic ծառայությունը մատուցվում է «Ուլտրա» սակագնային փաթեթի համաձայն, որտեղ 2.5 Մբ/վ թողունակությամբ սիմետրիկ անսահմանափակ կապուղու ամսավճարը կազմում է 6000 դրամ, հայտնել են ընկերությունում:
3.5, 5,6 եւ 12 Մբ/վ թողունակությամբ կապուղիների ամսեկան բաժանորդավճարը կազմում է համապատասխանաբար 8000, 12000, 15000 եւ 20000 դրամ: Hi-Line Optic ծառայության որեւէ սակագնային պլանին միանալու պայմանագրով չի նախատեսվում ծառայությունից որոշակի ժամկետ օգտվելու պարտադիր պայման:
Ներկայում FTTB տեխնոլոգիայի Hi-Line Optic ծառայությունը հասանելի է Գյումրի քաղաքի Անի թաղամասում: Առավել մանրամասն տեղեկատվություն կարելի է ստանալ www.beeline.am կայքում:
«FTTB տեխնոլոգիայով ինտերնետն ենթադրում է սիմետրիկ կապուղի, բարձր արագություն եւ կապի կայունություն: Ունենալով երկրի ամենազարգացած օպտիկամանրաթելային ենթակառուցվածքը, Հայաստանի միասնական օպերատորը վերջնական սպառողին հնարավորություն է տալիս օգտվելու կապի այդ ժամանակակից տեխնոլոգիայից:  Այսպիսով, մեր ընկերության պատմության մեջ սկսվում է զարգացման նոր փուլ, իսկ մեր հաճախորդների բնակարաններում հասանելի է դառնում FTTB տեխնոլոգիան, որը խոշոր լարային ցանցերի ապագան է», - ասել է ԱրմենՏել-ի գլխավոր տնօրեն Իգոր Կլիմկոն:
Hi-Line Optic ծառայության «Ուլտրա» անսահմանափակ սակագնային փաթեթներին միացումն անվճար է: Անցումները «Ուլտրա» սակագնային փաթեթի միջեւ նույնպես անվճար են:

Yerevan/Mediamax/. ArmenTel (Beeline trademark) announced the commercial launch of Hi-Line Optic service via Fiber to the building (FTTB) technology. It differs from fixed connection by the symmetry of the network.
Hi-Line Optic service is included into “Ultra” tariff plan. The symmetric unlimited channel with 2.5 Mbps of bandwidth capacity costs AMD 6000, the company reported.
The monthly subscriber fee for analogous channels with bandwidth capacity of 3.5; 5; 6 and 12 Mbps correspondingly makes AMD 8000, 12000, 15000 and 20000. Connection to one of the mentioned tariff plans doesn’t require a contract with a condition to use the service within a definite period of time.
Hi-Line Optic service via FTTB technology is currently available in Ani district of Gyumri.
“Internet via FTTB envisages a synchronized channel, high speed and reliable connection. Having the most developed fiber optic infrastructure in the country, Armenia’s universal operator now brings this technology to the final subscriber. Thus, qualitatively new developments begin in our company, and our clients can already have Internet via FTTB technology at home. The future of large networks belongs to FTTB technology,” ArmenTel CEO Igor Klimko said.
Connection to “Ultra” unlimited tariff plan of Hi-Line Optic service is free of charge. Transition from one unlimited tariff plan to “Ultra” is also free of charge.