09:50 | 22.03.12 | Նորություններ | 5351
Մասնավորապես, Հայաստանյան բանկերի եւ այլ ֆինանսավարկային կազմակերպությունների մենյուն ավելի հարմարավետ է դարձել: Օրինակ, մենյուում այս կամ այն բանկի անվանման վրա սեղմելով` դուք կծանոթանաք ոչ միայն նրա համառոտ նկարագրին, ինչպես նախկինում էր, այլ տեղեկատվություն կստանաք բանկի կողմից առաջարկվող բոլոր ծառայությունների մասին եւ կընթերցեք բանկի մասին նորությունները: Այդպիսով, պոտենցիալ կամ գործող հաճախորդները կկարողանան առավել ամբողջական տեղեկատվություն ստանալ բանկի մասին “մեկ քլիքով”:
Օպերատիվ եւ հավաստի տեղեկատվությունը միշտ եղել է www.Banks.am կայքի հաջողության կարեւորագույն գրավականներից մեկը: Այսուհետ կայքում նորովի են ներկայացված բանկային եւ ֆինանսական ոլորտի նորությունները, ինչպես նաեւ ավելացվել են Կապիտալի շուկա, Բիզնես եւ Առեւտուր բաժինները:
«2006 թվականին հիմնվելուց ի վեր www.Banks.am կայքը անվիճելի առաջատարն է մնում է իր հատվածում: Չնայած դրան, մենք անընդհատ նոր նպատակներ ենք դնում մեր առջեւ, որոնցից ամենակարեւորը կայքը ինչպես այցելուների, այնպես էլ Հայաստանի ֆինանսական համայնքի համար ավելի հարմարավետ դարձնելն է: Վերջին 5,5 տարիների ընթացքում կայքը կոչվում էր Banks.am-Ֆինանսական Հայաստան: Այսուհետ այն կոչվում է Banks.am-Գործարար Հայաստան, քանի որ մեր պորտալը վաղուց դուրս է եկել զուտ ֆինանսական թեմատիկայի սահմաններից եւ դարձել է Հայաստանի առաջատար գործարար պորտալը», - ասել է Մեդիամաքս-ի տնօրեն Արա Թադեւոսյանը:
Մեդիամաքս ինտերնետ հոլդինգի 5 կայքերի միջին համախառն ամսական լսարանը 2012-ի մարտ ամսին գերազանցել է 1,000,000 այցելությունները: 2011 թվականի մայիս ամսվա համեմատ այդ ցուցանիշն աճել է 100 %-ով:

09:50 | 22.03.12 | News | 5330
The design and the functional part of www.Banks.am have changed. In particular, the menu of the banks and other financial-loan organizations of Armenia became more convenient. For example, by clicking on the name of a bank in the menu the visitors can not only see its short description but also get information about the bank’s services and read the latest about it. Thus, potential or current clients can receive the fullest information about the bank by “one click”.
Quick and reliable information have always been one of the main pledges of success of www.Banks.am. From now on, the main news items related to the financial sphere and banks look different. There are new sections such as Capital market, Business, Trade.
“Since its establishment in 2006, www.Banks.am remains the undisputed leader in its segment. Despite all this we always set new goals, and the key target is to make the portal more convenient for the visitors and for the financial community of Armenia. The project was called Banks.am-Financial Armenia for the last 5,5 years. Now it is called Banks.am-Business Armenia, because our portal has long gone beyond the limits of financial topics and became the leading business portal in the country,” said Director of Mediamax Ara Tadevosyan.
In March 2012, the average monthly audience of 5 sites of Mediamax Internet-holding exceeded 1 million visitors. In comparison with May 2011 the index grew by 100%.