17:38 | 30.01.12 | Նորություններ | 4542
Երեւան/Մեդիամաքս/. ԱրմենՏել-ի Beeline համալսարանում կայացել է կադրերի կառավարման մասնագետների փորձի փոխանակման կլոր սեղան, որը կազմակերպվել էր «ԱրմենՏել» ՓԲԸ մարդկային ռեսուրսների կառավարման եւ կազմակերպական զարգացման տնօրինության եւ Հայաստանի HR-մասնագետների ասոցիացիայի կողմից:
Կլոր սեղանի աշխատանքներին մասնակցել են հայաստանյան շուրջ 20 խոշոր ընկերությունների, փոքր եւ միջին ձեռնարկությունների ներկայացուցիչներ: ԱրմենՏել-ի HR-մասնագետները գործընկերներին ներկայացրել են լավագույն փորձը, ինչպես նաեւ «ՎիմպելԿոմ» ընկերությունների խմբում կիրառվող կադրերի համալրման, մասնագիտական զարգացման, աշխատակազմի խրախուսման եւ գնահատման տեխնոլոգիաները, հայտնել են ընկերության մամուլի ծառայությունում:
«Հանդիսանալով Հայաստանի խոշորագույն գործատուներից մեկը՝ «ԱրմենՏել» ընկերությունն ողջունում է այնպիսի միջոցառումներ, որոնց շրջանակում տարբեր ընկերությունների մասնագետներ փոխանակում են աշխատակազմի հետ աշխատանքի փորձը: Նման նախաձեռնությունները նպաստում են Հայաստանի HR-մասնագետների համախմբմանը` կադրային կառավարման ոլորտում արդի խնդիրները քննարկելու եւ լուծելու նպատակով: Դրանք վկայում են, որ Հայաստանում գործարար միջավայրն իր զարգացման առումով թեւակոխել է որակական նոր փուլ», - նշել է ԱրմենՏել-ի մարդկային ռեսուրսների կառավարման եւ կազմակերպական զարգացման տնօրեն Լիանա Խաչատրյանը:

17:38 | 30.01.12 | Новости | 4790
Ереван/Медиамакс/. 27 января 2012 года в Beeline университете АрменТел состоялся круглый стол по обмену опытом среди профессионалов сферы управления кадрами, организованный дирекцией по организационному развитию и работе с персоналом ЗАО «АрменТел» и Ассоциацией HR-специалистов Армении.
В работе круглого стола приняли участие представители более 20 армянских компаний - крупных работодателей, представителей малого и среднего бизнеса. HR-специалисты АрменТел поделились со своими коллегами навыками и технологиями подбора кадров, профессионального развития, мотивации и оценки персонала, применяемыми в группе компаний «ВымпелКом», сообщили в компании.
“Являясь одним из крупнейших работодателей Армении, АрменТел приветствует мероприятия, в рамках которых специалисты различных компаний обмениваются опытом в сфере работы с персоналом. Подобные инициативы способствуют объединению HR-специалистов Армении для обсуждения и решения актуальных задач в сфере кадрового управления и свидетельствуют о том, что бизнес-среда в Армении перешла на качественно новый уровень в своем развитии”,- отметила директор по организационному развитию и работе с персоналом АрменТел Лиана Хачатрян.