10:23 | 07.12.11 | Նորություններ | 2969
Երեւան/Մեդիամաքս/. 2012-ի վերջին Apple-ը կթողարկի ֆիրմային հեռուստացույց, գրում է 3dnews.ru-ն` վկայակոչելով նախագծին մասնակցող խոշոր ճապոնական ընկերությունը:
Ինչպես հայտնել է աղբյուրը, Apple-ը գնորդներին կառաջարկի էկրանի տարբեր տրամաչափերով հեռուստացույցների երեք տարբերակ: Ստույգ հայտնի է, որ  դրանք կլինեն 32 եւ 55-դյույմանոց հեռուստացույցներ: Երրորդի մասին տեղեկությունները դեռ գաղտնի են, սակայն չի բացառվում, որ դա կլինի փոքր` 24-դյույմանոց հեռուստացույց: Ճապոնական աղբյուրը պնդում է, որ Apple TV-ն կսկսի նվաճել շուկան Samsung-ի եւ LG-ի կողմից պատրաստվող նոր սերնդի սմարթֆոն-հեռուստացույցների հետ միասին:

10:23 | 07.12.11 | Новости | 2762
Ереван/Медиамакс/. Apple выпустит фирменный телевизор к концу 2012 года, пишет 3dnews.ru со ссылкой на одну из крупных японских компаний, которая принимает участие в проекте.
Как сообщает источник, Apple предложит покупателям три версии с разными размерами экрана. Точно известно, что это будут 32- и 55-дюймовые версии. Третья пока остается секретом, не исключено, что это будет маленький 24-дюймовый телевизор. Японский источник утверждает, что Apple TV начнет завоевывать рынки вместе с новым поколением смарт-телевизоров, которые готовят Samsung и LG.