17:19 | 30.11.11 | Նորություններ | 5427
Երեւան: Մեդիամաքս: ՀՀ նախագահ Սերժ Սարգսյանն այսօր Թբիլիսիում ասել է, որ այս տարի Հայաստանի տեղեկատվական եւ բարձր տեխնոլոգիաների ոլորտի աճը  կկազմի 25 %:
Նախագահն այդ մասին ասել է` հանդես գալով հայ-վրացական գործարար համաժողովի բացմանը:
Նշելով, որ հաճելի է տեսնել վերջին մի քանի տարիներին հարեւան Վրաստանի արձանագրած հաջողությունները, Սերժ Սարգսյանն ընդգծել է, որ երկու երկրների տնտեսությունները նման են միմյանց, այդ թվում՝ բնական ռեսուրսների սակավությամբ, ինչը ենթադրում է, որ պետք է հաջողությունների հասնել ի շնորհիվ լավ կառավարման եւ մարդկային ներուժի:
Ավարտելով պաշտոնական այցը Վրաստան՝ Սերժ Սարգսյանի գլխավորած պատվիրակությունն այսօր վերադարձել է Երեւան:

17:19 | 30.11.11 | News | 5667
Yerevan/Mediamax/. Armenian President Serzh Sargsyan stated in Tbilisi today that as of the results of the year, growth of Armenia’s IT and high technologies sectors will make 25%.
The President stated this speaking at the opening of the Armenian-Georgian business forum today.
Noting that he’s pleased to see the success neighboring Georgia has made over the past years, Serzh Sargsyan stressed that economies of the two countries are similar in terms of lack of natural resources as well. According to the Armenian President, that means it’s necessary to reach success through good management and human potential.
Completing the official visit to Georgia, the delegation headed by Serzh Sargsyan returned to Yerevan today.