16:44 | 11.11.11 | Նորություններ | 5197
Երեւան: Մեդիամաքս: Apple ընկերության համահիմնադիր, աշխարհում առաջին անհատական համակարգչի ստեղծող Սթիվ Վոզնյակն այսօր Երեւանում ասել, որ “երբեմն թվում է, որ համակարգչային հեղափոխությունն արդեն տեղի է ունեցել, սակայն նոր հայտնագործությունները ստիպում են մտածել, որ ամեն ինչ դեռ նոր է սկսվում”:
«Մտածեք, ինչպես կուզենայիք փոխել, կատարելագործել այն ամենը, ինչը ձեզ շրջապատում է», - ասել է Սթիվեն Վոզնյակը, հաղորդում է Մեդիամաքս-ը:
Ըստ նրա, ապագայում համակարգիչը պետք է հասկանա մարդկանց մտքերը՝ անկախ դրանք արտահայտելու ունակությունից եւ ձեւից:
Սթիվեն Վոզնյակն ասել, է, որ ողջ կյանքում անկախ գյուտարար է եղել եւ չի կարող աշխատել մեծ կորպորացիայում:
«Ես չեմ կարող ղեկավարեմ մեկ մարդու, ուր մնաց՝ կառավարեմ մի քանի հազար հոգի: Ինձ համար ավելի հոգեհարազատ են փոքր խմբերի ձեւավորումը եւ նոր ընկերությունների հիմնումը, որոնք գնում են միտումներին դեմ», - ասել է Apple-ի համահիմնադիրը:

16:44 | 11.11.11 | Новости | 5486
Ереван/Медиамакс/. Соучредитель компании Apple, создатель первого в мире персонального компьютера Стив Возняк заявил сегодня в Ереване, что «порой всем кажется, что компьютерная революция уже свершилась, однако новые изобретения заставляют думать, что все только начинается».
«Подумайте, как бы вы хотели изменить все то, что вас окружает», - сказал Стив Возняк.
По его мнению, в будущем компьютеры должны начать понимать мысли людей, вне зависимости от формы их выражения.
Стив Возняк сказал, что всегда был независимым инженером и не может работать в большой корпорации.
«Я не могу руководить и одним человеком, не говоря уже о том, чтобы управлять тысячами. Для меня намного роднее маленькие группы и основание новых компаний, которые идут вопреки привычным трендам», - сказал соучередитель Apple.
Сегодня Стиву Возняку будет вручена премия президента Армении «Всемирный авторитет в области информационных технологий».