15:52 | 19.10.11 | Նորություններ | 4190
Երեւան/Մեդիամաքս/. Այսօր ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ը փոխգործակցության հուշագիր է ստորագրել Երեւանն ու մարզերը ներկայացնող չորս կրթական հաստատությունների հետ:
Այդ հաստատություններն են` «Հայաստանի պատանեկան նվաճումներ» ՀԿ-ն, Այ Էյ Բի Սենթեր ընկերությունը, Հաշվապահության ուսուցման միջազգային կենտրոնը եւ Գյումրու Մ. Նալբանդյանի անվ. պետական մանկավարժական ինստիտուտը:
«Կուտակած փորձը երիտասարդ սերնդին փոխանցելու կարեւորության գիտակցումը շարժիչ ուժ դարձավ Վիվասել-ՄՏՍ-ի Կարիերայի զարգացման ծրագրի ստեղծման համար: Այս ծրագրի շրջանակում մենք համագործակցում ենք ոչ միայն երեւանյան, այլեւ` մարզային բուհերի եւ կրթական կենտրոնների հետ: Ընկերության ամենատարբեր վարչություններում մենք հյուրընկալել ենք ստաժավորում անցնող բազմաթիվ ուսանողների: Մեր աշխատակիցները դասավանդում են տարբեր բուհերում: Ապագայում սա կօգնի բավարարել աշխատանքի շուկայում առկա պահանջարկը, իսկ հայաստանցի երիտասարդներին կօգնի շարունակել ապրել եւ աշխատել Հայաստանում»,-նշել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

15:52 | 19.10.11 | Новости | 4466
Ереван/Медиамакс/. ВиваСелл-МТС подписал сегодня меморандум о сотрудничестве с четырьмя образовательными учреждениями.
Это - общественная организация “Молодежные достижения Армении”, компания Ай Эй Би Сентр, Международный центр изучения бухгалтерского учета и Гюмрийский государственный педагогический университет им. М. Налбандяна.
«Понимание важности передачи накопленного опыта молодому поколению стало движущей силой для создания программы развития карьеры ВиваСелл-МТС. В рамках этой программы мы сотрудничаем не только с ереванскими, но также с областными вузами и учебными центрами. В различных отделениях компании мы приняли большое количество студентов, прошедших практику. Наши сотрудники преподают в различных вузах. В дальнейшем это поможет удовлетворить спрос на рынке труда, а армянской молодежи поможет продолжить жить и работать в Армении», - отметил гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.