10:36 | 14.10.11 | Նորություններ | 2973
Երեւան/Մեդիամաքս/. Սիլիկոնային հովիտի ամենահարգված ինկուբատորներից մեկը` Plug & Play ընկերությունը, հայտարարել է Ռուսաստանում առաջին նախագծերի մասին, որոնց նա պատրաստվում է աջակցել:
Ինչպես գրում է РБК Daily-ն, այդ նախագծերի շարքում են որոշ ընկերություններ, որոնք զբաղվում են սոցիալական ցանցերի օգտվողների համար ծառայությունների մշակմամբ, ինչպես նաեւ էլեկտրոնային առեւտրի ոլորտի նախագծեր:
Մասնավորապես, Plug & Play ինկուբատորի ռուսաստանյան ներկայացուցչության առաջին ռեզիդենտներից են խաղային առեւտրի զարգացմամբ զբաղվող Toytemic ընկերությունը, նորաստեղծ Vite Me-ն, որը կոնֆերանսների ժամանակ ընդլայնում է կապի փոխանակման հնարավորությունները, սոցիալական ցանցերում ծերերի ներգրավվածության տեխնոլոգիայի զարգացմամբ զբաղվող Family Suite ընկերությունը, Shop Points էլեկտրոնային առեւտրի ծառայությունը եւ Mtel տելեկոմ ընկերությունը:

10:36 | 14.10.11 | Новости | 3635
Ереван/Медиамакс/. Один из самых уважаемых инкубаторов Кремниевой долины - компания Plug & Play - объявил о первых проектах, которым будет оказана поддержка в России.
Как пишет РБК Daily, среди них несколько компаний, развивающих услуги для пользователей соцсетей и проекты в области электронной коммерции.
В частности, первыми резидентами российского представительства инкубатора Plug & Play стали компании: Toytemic, занимающаяся развитием игровой индустрии, стартап Vite Me, расширяющий возможности обмена контактами на конференциях, фирма Family Suite, которая развивает технологию вовлечения стариков в социальные сети, сервис электронной коммерции Shop Points и телеком-компания Mtel.