16:55 | 03.10.11 | Նորություններ | 3687
Այսուհետ Ինտերնետ Հիմայի 9000, 11000 եւ 20000, MyFi-ի 10000, 12000 եւ 21000 եւ Ֆլայբոքսի 16000, 21000, 32000 սակագնային պլաններից օգտվող բաժանորդները գերարագ ինտերնետի ծավալը սպառելուց հետո նախկին 384Կբ/վ ներբեռնման արագության փոխարեն ինտերնետից կօգտվեն մինչեւ 512Կբ/վ արագությամբ:
Նշված սակագնային պլանների համար կրկնապատկվել է վերբեռնման արագությունը. այժմ փաստաթղթեր, երգեր կամ նկարներ կարելի է բեռնել համացանց մինչեւ 256Կբ/վ արագությամբ:
«Մեր ինտերնետ առաջարկներով գերարագ ինտերնետը հասանելի դարձրինք տասնյակ հազարավոր մարդկանց համար: Մեր բաժանորդները սովորեցին, թե ինչ է իրական ազատությունը շարժական ինտերնետի հետ, որը ոչ թե թանկ հաճույք է, այլ պարզապես առօրյա հնարավորություն: Սակայն մենք շարունակում ենք մշտապես հետեւել մեր բաժանորդների արձագանքներին եւ փորձում մի քայլ առաջ իրականացնել նրանց ակնկալիքները: Այսուհետ մեր հին բաժանորդները, ինչպես նաեւ նրանք, ովքեր դեռ նոր պիտի միանան մեզ, կարող են հնարավորինս վայելել շարժական ինտերնետի առավելությունները` ավելի արագ, սակայն նույն ամսավճարի դիմաց», - ասել է Orange-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան:
Ինտերնետ Հիմայի 6,000 դրամ ամսական վճարով սակագնային պլանի բաժանորդներն ամսական ստանում են 2 գիգաբայթ գերարագ ինտերնետ, 9,000-ինը` 6 գիգաբայթ, 11,000-ինը` 11 գիգաբայթ, իսկ 20,000 դրամ սակագնային պլանի բաժանորդները` 24 գիգաբայթ:
Գիշերային ժամերին`ժամը 2-ից մինչեւ 8-ը, Orange Ինտերնետի բոլոր բաժանորդները կարող են օգտվել գերարագ ինտերնետից անվճար` իրենց Ինտերնետ Հիմա, MyFi կամ Flybox մոդեմի հիմնական ինտերֆեյսից ուղարկելով NI բանալի բառը 111 համարին:
Orange-ն այսօր շարժական լայնաշերտ ինտերնետի ծառայություններ է մատուցում 67 հազար բաժանորդի Հայաստանի բոլոր մարզերում, որոնք կազմում են շարժական ինտերնետից օգտվողների ավելի քան 60%-ը: Նրանցից յուրաքանչյուրը մեկ ամսվա ընթացքում սպառում է ինտերնետի 7-ից 8ԳԲ թրաֆիկ:

16:55 | 03.10.11 | Новости | 4955
Отныне абоненты, пользующиеся тарифными планами Интернет Сейчас 9000, 11000 и 20000, MyFi 10000, 12000 и 21000, и Флайбокс 16000, 21000, 32000 после потребления объема сверхбыстрого интернета вместо прежней скорости скачивания (download) в 384Кб/сек будут пользоваться интернетом со скоростью до 512Кб/сек.
В вышеперечисленных тарифных планах вдвое увеличилась скорость закачивания (upload) - до 256Кб/сек.
“Мы сделали сверхбыстрый интернет доступным для десятков тысяч людей. Наши абоненты узнали, что значит реальная свобода мобильного интернета, и поняли, что это не дорогое удовольствие, а ежедневная возможность. Однако мы продолжаем следить за откликами наших абонентов, и стараемся влоплощать их ожидания в жизнь на шаг раньше. Отныне наши старые абоненты, а также те, кто еще только подключится к нам, могут пользоваться преимуществами мобильного интернета, который будет более быстрым, однако цена останется неизменной”, - заявил генеральный директор Orange Бруно Дютуа.
Абоненты тарифного плана Интернет Сейчас за 6000 драмов получают 2 гигабайта сверхбыстрого интернета ежемесячно, за 9000 тысяч - 6 гигабайт, за 11 000 - 11 гигабайт, а абоненты 20 000-драмового тарифного плана - 24 гигабайта.
В ночные часы (с 02:00 по 08:00 часов) все абоненты Orange Интернета могут пользоваться сверхбыстрым интернетом бесплатно, отправляя ключевое слово NI на номер 111 с основного интерфейса своих модемов Интернет Сейчас, MyFi или Flybox.
Сегодня Orange предоставляет услуги широкополосного мобильного интернета 67 тысячам абонентам во всех марзах Армении, что составляет около 60% пользующихся мобильным интернетом. Каждый из них в течение месяца потребляет от 7 до 8Гб трафика.