Երեւան/Մեդիամաքս/. Ucom-ը եւ iCON Communications ինտերնետ-պրովայդերները միավորվում են Ucom ապրանքանիշի ներքո:
Հոկտեմբերի 4-ին կկայանա Յուքոմ եւ iCon Communications ընկերությունների Տնօրենների ասուլիսը, որտեղ կներկայացվեն ընկերությունների միավորման նպատակները:
Մեդիամաքս-ը հիշեցնում է, որ մեկ ամիս առաջ հայտարարվեց Յուքոմ եւ Նետսիս ընկերությունների միավորման մասին:
Յուքոմ-ի տնօրեն Հայկ Եսայանն ասել էր, որ միավորման հիմնական նպատակը հոսթինգային ծառայությունների առաջխաղացումն է:
«Յուքոմը նպատակ ունի ստեղծել նպաստավոր պայմաններ, որպեսզի հայկական վեբկայքերի սեփականատերերը շահագրգռված լինեն տեղակայել դրանք Հայաստանում», - ասել էր Հայկ Եսայանը:

Ереван/Медиамакс/. Интернет-провайдеры Ucom и iCON объединяются под брендом Ucom.
Завтра состоится пресс-конференция руководителей компаний Ucom и iCON Communications, в ходе которой они представят цели объединения компаний.
Медиамакс напоминает, что месяц назад было объявлено о слиянии под брендом Ucom компаний Ucom и Netsys. Директор Ucom Айк Есаян отметил тогда, что основная цель слияния заключается в продвижении хостинговых услуг Ucom.
«Ucom намерен создать благоприятные условия, чтобы владельцы армянских вебсайтов были заинтересованы размещать их в Армении», - сказал Айк Есаян.
iCON Communications работает на рынке с марта 2009г. и предоставляет беспроводные интернет-услуги по технологии WiMAX.