14:31 | 02.09.11 | Նորություններ | 3522
Երեւան: Մեդիամաքս:Այսօր Երեւանի թիվ 186 ֆրանսերեն թեքումով դպրոցում Orange-ի աջակցությամբ բացվեց գերարագ ինտերնետով ապահովված համակարգչային դասարան:
Դասարանն ունի 10 համակարգիչ, տպիչ, պրոյեկտոր ու այլ տեխնիկա եւ զինված է Orange-ի Ֆլայբոքս երթուղիչով, որը կապահովի գերարագ մուտք դեպի համացանց:
640 աշակերտ ունեցող այս դպրոցի բոլոր դասարանների աշակերտները` սկսած երկրորդ դասարանից, կունենան դասաժամեր համակարգչային տեխնիկայով եւ աքսեսուարներով զինված դասասենյակում:
«Ժամանակակից տեխնոլոգիաները զարգանում են անհավատալի արագությամբ, եւ մենք ցանկանում ենք, որ կրթության ոլորտը, մասնավորապես դպրոցները, անմասն չմնան այն հնարավորություններից, որ ընձեռում են տեղեկատվական տեխնոլոգիաները: Մեր ընկերության հիմնական բիզնես գործունեության մի կարեւոր ոլորտն ինտերնետն է, եւ մենք գիտակցում ենք այս պատասխանատվությունը, որ կրում ենք տեղեկատվական հասարակության կառուցման գործում: Սա նաեւ մեր փոքրիկ ներդրումն է հայ-ֆրանսիական դարավոր բարեկամության պահպանմանն ու ուժեղացմանը», - ասել է Orange-ի գլխավոր տնօրեն Բրունո Դյութուան:
Orange-ը խրախուսում է իր աշխատակիցների անմիջական մասնակցությունն ընկերության հասարակական ծրագրերում: Այս փիլիսոփայությամբ էլ Orange-ի աշխատակիցներն անձամբ կներգրավվեն համակարգչային դասարանի աշխատանքներին. յուրաքանչյուր ամիս մեկ անգամ Orange-ի` բարձր որակավորում ունեցող մասնագետները հատուկ համակարգչային վերապատրաստման դասընթացներ կանցկացնեն բոլոր ցանկացող աշակերտների համար:

14:31 | 02.09.11 | News | 3836
Yerevan/Mediamax/. Today a computer room was opened in the French school N 186 of Yerevan with the support of Orange.
The computer room has 10 computers, a printer, projector, other equipment and an Orange Flybox router which will ensure high speed internet access.
Starting from the second year, all classes of this school, with a total of 640 pupils, will have lessons in the new classroom equipped with computer technologies and corresponding accessories.
\"Modern technologies are evolving with incredible speed and we wish that education, in particular schools, do not stay apart from the benefits given by information technologies. One of the two main business activities of our company is internet and we are fully conscious of the responsibility we bear for the construction of the information society in the country. We are also happy to have our modest contribution to strengthening of the excellent historic relationship between France and Armenia”,  said
Bruno Duthoit, Orange Armenia CEO.
Orange encourages the direct participation of its staff in the company’s social projects. With this philosophy, employees of Orange IT department will also be personally involved in the works of the computer room - once every month, highly qualified Orange IT specialists will hold special computer training sessions for all interested pupils.