14:07 | 21.07.11 | Նորություններ | 3393
Երեւան: Մեդիամաքս: Այսօրվա նիստում կառավարությունը հաստատել է Գյումրիի տեխնոպարկի գործունեության իրականացման 2011 թվականի ծրագիրը:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, ՀՀ էկոնոմիկայի փոխնախարար Կարինե Մինասյանն ասել է, որ ծրագիրը ենթադրում է մի շարք գործողությունների եւ միջոցառումներ տեխնոպարկի զարգացման համար:
Նա նշել է, որ ծրագրի իրականացման ընթացքում ուշադրության կենտրոնում է լինելու առկա լաբորատորիաների պահպանումը եւ նոր լաբորատորիաների կառուցումը, ինչպես նաեւ Համաշխարհային բանկի հետ համագործակցության շրջանակներում հետագա ծրագրի նախապատրաստումը:

14:07 | 21.07.11 | Новости | 4503
Ереван/Медиамакс/. Правительство Армении на сегодняшнем заседании утвердило программу деятельности технопарка Гюмри на 2011 год.
Как сообщает Медиамакс, замминистра экономики Армении Карине Минасян сказала, что программа предполагает ряд мероприятий по развитию технопарка.
Замминистра отметила, что в ходе реализации программы в центре внимания будет находиться сохранение имеющихся лабораторий и строительство новых, а также подготовка дальнейшей программы в сотрудничестве со Всемирным банком.
На реализацию программы в 2011 году из средств госбюджета в качестве ориентировочной суммы выделено 176,5 млн драмов.