14:07 | 21.07.11 | Նորություններ | 3393
Երեւան: Մեդիամաքս: Այսօրվա նիստում կառավարությունը հաստատել է Գյումրիի տեխնոպարկի գործունեության իրականացման 2011 թվականի ծրագիրը:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, ՀՀ էկոնոմիկայի փոխնախարար Կարինե Մինասյանն ասել է, որ ծրագիրը ենթադրում է մի շարք գործողությունների եւ միջոցառումներ տեխնոպարկի զարգացման համար:
Նա նշել է, որ ծրագրի իրականացման ընթացքում ուշադրության կենտրոնում է լինելու առկա լաբորատորիաների պահպանումը եւ նոր լաբորատորիաների կառուցումը, ինչպես նաեւ Համաշխարհային բանկի հետ համագործակցության շրջանակներում հետագա ծրագրի նախապատրաստումը:

14:07 | 21.07.11 | News | 4527
Yerevan/Mediamax/. At today’s session, Armenian government approved the program for Gyumri technopark park operation in 2011.
Deputy Economy Minister of Armenia Karine Minasyan said that the program comprises a number of measures aimed at the technopark’s development, Mediamax reports
The Deputy Minister noted that the program will focus on preserving current laboratories and building new ones, as well as working out further programs in cooperation with the World Bank.
In 2011, an indicative amount of AMD176.7mln was allocated from the state budget funds for the program’s realization.