09:45 | 13.07.11 | Նորություններ | 3667
Երեւան: Մեդիամաքս: “Նորարարությունների համաշխարհային վարկանիշ-2011”- ում Հայաստանը զբաղեցրել է 69-րդ հորիզոնականը, առաջ անցնելով Վրաստանից եւ Ադրբեջանից:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքսը, սկսած 2007թ.-ից` աշխարհի ամենահայտնի բիզնես-դպրոցներից մեկը` INSEAD-ը, կազմում է “Նորարարությունների համաշխարհային վարկանիշը”:
Այս տարվա վարկանիշում ներկայացված են 125 երկրներ: Հայաստանը բարելավել է իր դիրքերը 2010 եւ 2009թթ. համեմատ, երբ համապատասխանաբար զբաղեցնում էր 82-րդ եւ 104-րդ տեղը:
“Նորարարությունների համաշխարհային վարկանիշ-2011”-ում Վրաստանը զբաղեցնում է 73-րդ, իսկ Ադրբեջանը` 88-րդ տեղը:
Ամենանորարար տնտեսությունների առաջին տասնյակում ընդգրկված են վեց երկրներ Եվրոպայից` (Շվեյցարիան, Շվեդիան, Ֆինլանդիան, Դանիան, Նիդերլանդները, Մեծ Բրիտանիան), երկու երկիր` Ասիայից` (Հոնկոնգը եւ Սինգապուրը) եւ երկու երկիր Հյուսիսային Ամերիկայից` (ԱՄՆ եւ Կանադան):

09:45 | 13.07.11 | Новости | 3908
Ереван/Медиамакс/. Армения заняла 69-е место в «Глобальном рейтинге инновационности-2011», опередив Грузию и Азербайджан.
Как сообщает агентство Медиамакс, начиная с 2007 года одна из ведущих мировых бизнес-школ INSEAD составляет «Глобальный рейтинг инновационности».
Всего в рейтинге 2011 года представлены 125 стран. Армения улучшила свои позиции по сравнению с рейтингом 2010 и 2009гг., когда она занимала, соответственно, 82-ю и 104-ю позиции.
Грузия в «Глобальном рейтинге инновационности-2011» занимает 73-е место, Азербайджан - 88-е.
В первой десятке самых инновационных шесть стран представляют Европу (Швейцария, Швеция, Финляндия, Дания, Нидерланды, Великобритания), две - Азию (Гонконг и Сингапур) и две - Северную Америку (США и Канада).