16:04 | 07.07.11 | Նորություններ | 4431
Երեւան: Մեդիամաքս: Էլեկտրոնային եղանակով ձեռնարկություն գրանցելու ծառայությունից Հայաստանում առայժմ օգտվել է շուրջ 50  հոգի:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այս մասին այսօր կառավարության նիստում ասել է ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը:
“Էլեկտրոնային եղանակով գրանցումների տեսակարար կշիռը դեռեւս բավական փոքր է, այն չի գերազանցում ընդհանուր ձեռնարկությունների գրանցման 10 տոկոսը։ Անհրաժեշտ է ավելի ակտիվ մեր բնակչությանը տեղյակ պահել այս ծառայության հարմարավետության մասին. 10-15 րոպեի ընթացքում կարող եք եւ՛ իրավաբանական անձ գրանցել, եւ՛ անհատ ձեռներեց”, - ասել է վարչապետը:

16:04 | 07.07.11 | News | 4668
Yerevan/Mediamax/. So far 50 people have used the chance of registering enterprises electronically in Armenia.
Mediamax reports that Prime Minister Tigran Sargsian said this at the session of the government today.
“The share of registration of business electronically is quite small so far and does not exceed even 10% of the total number of companies being registered. It is necessary to more actively inform the public on the convenience of this service: registration of both a legal entity and a private entrepreneur can be realized within 10-15 minutes”, the Prime Minister said.