16:04 | 07.07.11 | Նորություններ | 4431
Երեւան: Մեդիամաքս: Էլեկտրոնային եղանակով ձեռնարկություն գրանցելու ծառայությունից Հայաստանում առայժմ օգտվել է շուրջ 50  հոգի:
Ինչպես հաղորդում է Մեդիամաքս-ը, այս մասին այսօր կառավարության նիստում ասել է ՀՀ վարչապետ Տիգրան Սարգսյանը:
“Էլեկտրոնային եղանակով գրանցումների տեսակարար կշիռը դեռեւս բավական փոքր է, այն չի գերազանցում ընդհանուր ձեռնարկությունների գրանցման 10 տոկոսը։ Անհրաժեշտ է ավելի ակտիվ մեր բնակչությանը տեղյակ պահել այս ծառայության հարմարավետության մասին. 10-15 րոպեի ընթացքում կարող եք եւ՛ իրավաբանական անձ գրանցել, եւ՛ անհատ ձեռներեց”, - ասել է վարչապետը:

16:04 | 07.07.11 | Новости | 4671
Ереван/Медиамакс/. Возможностью регистрации предприятия электронным путем в Армении до сих пор воспользовались около 50 человек.
Как сообщает Медиамакс, об этом сегодня на заседании правительства сказал премьер-министр Тигран Саргсян.
«Доля регистрации бизнеса электронным путем пока довольно мала и не превышает и 10% от общего числа регистрируемых компаний. Необходимо активнее информировать общественность об удобстве этой услуги: регистрацию как юридического лица, так и частного предпринимателя можно произвести в течение 10-15 минут», - сказал премьер.