Գործնական շփման համար նախատեսված LinkedIn սոցիալական կայքը հայտարարել է կայքի ռուսալեզու տարբերակի գործարկման մասին:
LinkedIn-ում արդեն ավելի քան 400 հազար ռուսալեզու օգտագործողներ են գրանցված եւ Ռուսաստանի հետ կապված ավելի քան 1000 խմբեր են ստեղծվել:  Cnews-ը նշում է, որ  LinkedIn-ում իրենց անհատական էջերն ունեն ռուսաստանյան մի շարք խոշոր ընկերություններ, որոնց թվում են Գազպրոմը, Սբերբանկը եւ Բիլայնը:
«Արեւելյան Եվրոպայի երկրներից օգտատերերի թիվն անընդհատ աճում է, եւ դա LinkedIn-ի համար տվյալ տարածաշրջանում զարգանալու հիանալի հնարավորություն է: Սովորաբար ազգային լեզվով կայքի հասանելիությունն աջակցում է օգտագործողների նոր հոսքին, որոնք իրենց փորձով հարստացնում են  LinkedIn-ի արդեն առկա համայնքը», - ասել է Եվրոպայում LinkedIn-ի գործադիր տնօրեն Արիել Էքշտեյնը:
LinkedInի գլոբալ լսարանը 100 մլն մարդ է կազմում: Սոցցանցը կայքի նաեւ թուրքերեն եւ ռումիներեն տարբերակներն է գործարկել:

11:56 | 23.06.11 | Новости | 2718
В LinkedIn зарегистрировано уже более 400 тыс. российских пользователей и создано более тысячи групп, связанных с Россией. Cnews отмечает, что на LinkedIn завели собственные страницы ряд крупных российских компаний, среди которых - Газпром, Сбербанк и Билайн.
«Число пользователей из стран Восточной Европы постоянно растет, и LinkedIn имеет отличную возможность для развития в этом регионе. Обычно доступ к сайту на национальном языке стимулирует новый приток пользователей, которые обогащают своим опытом уже существующее сообщество LinkedIn», - сказал Ариэль Экcтин (Ariel Eckstein), управляющий директор LinkedIn в Европе.
Глобальная аудитория LinkedIn составляет более 100 млн человек. Соцсеть запустила также версии своего сайта на турецком и румынском языках.