16:04 | 30.05.11 | Նորություններ | 3367
Երեւան/Մեդիամաքս/. ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերությունը պատանի երաժիշտ-կատարողների առաջին միջազգային փառատոնի գլխավոր հովանավորն է:
Հայաստանի “Նոր անուններ” ծրագրի շրջանակներում տարբեր երկրներից Հայաստան են ժամանել մինչեւ 18 տարեկան երաժիշտ-կատարողներ, այդ թվում` միջազգային եւ հանրապետական մրցույթ-փառատոների բազմակի դափնեկիրներ, տարբեր հիմնադրամների կրթաթոշակառուներ, աշխարհի տարբեր բեմահարթակներում հանդես եկած կատարողներ:
Փառատոնն անցնելու է ՀՀ նախագահի տիկին Ռիտա Սարգսյանի բարձր հովանու ներքո, ՀՀ մշակույթի նախարարության, Հայաստանի պետական ֆիլհարմոնիկ եւ Հայաստանի պետական կամերային նվագախմբերի աջակցությամբ:
“Գեղեցիկ ապրելու համար հարկավոր է գեղեցիկ մտածել. առաջնորդվել բանականության լույսով և արվեստի ուժով: Կարծում եմ` սխալված չեմ լինի, եթե ասեմ, որ երաժշտությունը միջնորդ է դառնում  հոգու եւ զգացմունքների միջեւ: Արվեստի այս ճյուղն օգնում է բացահայտել կատարելությունն ու զգալ երեւակայության անսահմանությունը”,- ընդգծել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

16:04 | 30.05.11 | News | 3291
Yerevan/Mediamax/. VivaCell-MTS Company is the general sponsor of the first international festival of young musician-performers.
The new music festival, which kicked off upon the initiative of the Armenian “New Names” project, aspires to have a wide geography. Among the young musicians (not older than 18) arriving from various countries are repeat laureates of international and national competitions, fellows of numerous foundations, performers who have appeared and have collected applauds on various stages of the world.
The festival will be held under patronage of the First Lady of Armenia Mrs. Rita Sargsyan, as well as the support of the Ministry of Culture of Armenia, State Philharmonic and State Chamber orchestras of Armenia.
“To live beautiful one has to think beautiful – guided by the light of reason and the power of art. I think, I will not be mistaken, if I say that music bridges the soul and the feelings. This branch of arts helps discover the perfection and feel the endlessness of imagination,” said VivaCell-MTS General Manager Ralph Yirikian.