16:04 | 30.05.11 | Նորություններ | 3367
Երեւան/Մեդիամաքս/. ՎիվաՍել-ՄՏՍ ընկերությունը պատանի երաժիշտ-կատարողների առաջին միջազգային փառատոնի գլխավոր հովանավորն է:
Հայաստանի “Նոր անուններ” ծրագրի շրջանակներում տարբեր երկրներից Հայաստան են ժամանել մինչեւ 18 տարեկան երաժիշտ-կատարողներ, այդ թվում` միջազգային եւ հանրապետական մրցույթ-փառատոների բազմակի դափնեկիրներ, տարբեր հիմնադրամների կրթաթոշակառուներ, աշխարհի տարբեր բեմահարթակներում հանդես եկած կատարողներ:
Փառատոնն անցնելու է ՀՀ նախագահի տիկին Ռիտա Սարգսյանի բարձր հովանու ներքո, ՀՀ մշակույթի նախարարության, Հայաստանի պետական ֆիլհարմոնիկ եւ Հայաստանի պետական կամերային նվագախմբերի աջակցությամբ:
“Գեղեցիկ ապրելու համար հարկավոր է գեղեցիկ մտածել. առաջնորդվել բանականության լույսով և արվեստի ուժով: Կարծում եմ` սխալված չեմ լինի, եթե ասեմ, որ երաժշտությունը միջնորդ է դառնում  հոգու եւ զգացմունքների միջեւ: Արվեստի այս ճյուղն օգնում է բացահայտել կատարելությունն ու զգալ երեւակայության անսահմանությունը”,- ընդգծել է ՎիվաՍել-ՄՏՍ-ի գլխավոր տնօրեն Ռալֆ Յիրիկյանը:

Ереван/Медиамакс/. Компания ВиваСелл-МТС выступила генеральным спонсором первого международного юношеского музыкального фестиваля.
В рамках программы “Новые имена” из различных стран в Армению прибыли музыканты-исполнители в возрасте до 18 лет, в том числе многократные лауреаты международных и республиканских фестивалей, стипендиаты различных фондов, исполнители, выступающие на различных сценах мира.
Фестиваль пройдет под высоким патронажем Первой леди Армении Риты Саргсян, при содействии министерства культуры, Государственного филармонического оркестра и оркестра Государственного камерного театра Армении.
“Для того, чтобы жить красиво, необходимо красиво думать: руководствоваться светом разума и силой искусства. Думаю, что не ошибусь, сказав, что музыка становится посредником между душой и чувствами. Это направление искусства помогает выявить превосходство и почувствовать необъятность воображения”,- подчеркнул гендиректор ВиваСелл-МТС Ральф Йирикян.